Acun Ilıcalı ve Fenerbahçe muhabiri içinde palavra haber tartışması

Deniz

Member
Edin Dzeko transferi ile ilgili haber yapan gazeteci Sercan Hamzaoğlu için Fenerbahçe Lideri Ali Koç reaksiyon göstermiş ve Hamzaoğlu’na yönelik olarak, “O adamı düzgün takip edin. O adamın kimlerle irtibatta olduğunu daha âlâ anlarsınız” demişti. Haberi yapan Sercan Hamzaoğlu ise Ali Koç’a karşılık verirken bir reaksiyon de Acun Ilıcalı’dan geldi. Sercan Hamzaoğlu ise Ilıcalı’ya “Gece 12 de Samandıra’ya gidip grubun dikkatini dağıtma” dedi.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç geçen günlerde yaptığı açıklamada, “Edin Dzeko diye bir golcü var, Fenerbahçe aldı dendi, adamın biri çıktı. O adamı güzel takip edin. O adamın kimlerle irtibatta olduğunu daha âlâ anlarsınız” tabirlerini kullanmıştı. Kelam konusu haberi yapan gazeteci Sercan Hamzaoğlu toplumsal medyadan Ali Koç’a yanıt verdiği bir açıklama yayınladı. Bu açıklamaya Acun Ilıcalı’nın yaptığı yorum ise gündeme oturdu

“Gazeteci olarak haber yapmaya devam edeceğim”

Sercan Hamzaoğlu toplumsal medyadan “Öncelikle Lider Ali Koç’un 3 yıllık yeni devri tüm spor topluluğuna güzel olsun. Aşağıdaki mevzu hakkında açıklamamı kongre daha sonrasına bırakmak istedim” notuyla bir açıklama yayımladı. Hamzaoğlu açıklamasında Ali Koç’un kelamlarına yönelik, “Sayın Lider isim vermese de beni işaret eden bu telaffuzları beni hem şaşırtmış tıpkı vakitte derinden üzmüştür. En yakın vakitte teknik yöneticinin İstanbul’a geleceği tarihin bile verildiği olmuştu. Ancak yanlışsız olmayan ya da gerçekleşmeyen haberlere hiç bir vakit bu türlü bir suçlamada bulunulmamıştı” yanıtını verirken kelamlarını “Bir gazeteci olarak haber yapmaya devam edeceğim. Bu haberleri yaparken her kesitten beşerle konuşacağım. O şahısların eski yönetici yahut muhalif olması beni yanlışsız bildiklerimden döndürmez. Haber pahası olduğuna inandığım bir şey var ise bunu kamuoyuyla paylaşırım” biçiminde sürdüğü bir paylaşımda bulundu.

“Yalan haber yaptığına şahsen şahidim”

Bu paylaşıma Acun Ilıcalı’nın yaptığı yorum ise toplumsal medyada gündeme oturdu. Ilıcalı yorumunda, “Haber yapıyorum şemsiyesi altında uydurma beklenti yaratırsan, fitne sokarsan bunları yaşaman olağan. Geçenlerde liderle aramda geçen hayali bir konuşma uydurmuştun, palavra haber yaptığına şahsen şahidim” sözlerini kullandı.

“Acun, sen benim muhatabım değilsin?”

Acun Ilıcalı’nın palavra haber argümanlarına 4 unsur de yanıt veren Sercan Hamzaoğlu’nun “Acun, sen benim muhatabım değilsin? Tek ricam var, gece 12’de Samandıra’ya gidip ekibin dikkatini dağıtma. İstersen devamını da açıklayabilirim. Lider da senin yüzünden herkese fırça atmak zorunda kalmasın. Beni sindirebileceğini düşünme diğerleriyle karıştırma” kelamları dikkat çekti.