Adana Demirspor borsaya açılıyor

Deniz

Member
Harika Lig takımlarından Adana Demirspor’un Lideri Murat Sancak, “Sermaye Piyasası Kurulu’na müracaatımızı yaptık, kabul görürse en yakın vakitte Adana Demirspor’u borsaya açacağız ve yüzde 85’i halkın olacak” dedi.

TFF 1. Lig’de şampiyon olarak Üstün Lig’e yükselen Adana Demirspor, 30 Nisan 2021 tarihinde Lider Murat Sancak’ın teşebbüsleri kararı şirketleşti. Sancak, bugün toplumsal medya hesabından açıklamalar yaptı.

“Hayali senetler ortaya çıkarılarak tahsil edilmeye gelindi”

2018’den bugüne kadar yaşanan süreci özetlemek gerekirse anlatan Sancak, “Çok kıymetli Adana Demirspor taraftarı; 2018’de başkanlığı aldığım birinci günden bugüne kadar Adana Demirspor’un menfaatlerini düşünerek her adımı ona göre attım. 35 milyon borç var dendi, 58,5 milyon çıktı. Eski yöneticilerin alacakları olan 15 milyon TL’yi sildireceğiz dediler, tamamını ödedik. 20 milyon lira para toplanıp Adana Demirspor’a bağış yapılacak dendi,1,1 milyon lira toplandı. 3-5 futbolcumuz ve bütün rakipler kampa başlayalı 15 gün olmuştu, kulüpte yemek çıkmıyordu, tahta kapalıydı, çalışanların 8 aylık maaşı ödenmemişti, hayali senetler ortaya çıkarılarak tahsil edilmeye gelindi” dedi.

“Milyonlar harcasan Adana kentinin ismini Avrupa’da bu kadar duyuramazdık”

Alacakların ödendiğini belirten Murat Sancak, “her insanın alacakları son kuruşuna kadar ödendi. Birinci sene şanssız bir golle yarı finalde elendik. 2. yıl finalde 6. penaltıda elendik. Bu yıl tüm Adana Demirspor idaresi, teknik heyet, çalışan ve taraftarların inanışıyla Muhteşem Lig’e çıktık. Bu ligde kalıcı olmak için her türlü fedakarlıklar yapılarak en kaliteli oyuncuları almaya çalıştık ve almaya devam ediyoruz. Limit artımı talebimiz 220 milyon TL’ye çıkartıldı ve her insanın ilgiyle, sempati duyarak takip edilen bir kulüp halini aldık. Milyonlar harcasan bile Adana kentinin ismini Avrupa’da bu kadar duyuramazdık. Hatta birtakım iş adamları bana enayi diyenler, ne gerek var bu kadar para harcamaya, vakit ayırmaya, aileni ihmal etmeye diyenler oldu. Ben ne yaptım; her şeye kulaklarımı ve gözlerimi kapatarak, Adana Demirspor’u azılı, iliğine kadar ortasında hissetme hissiyle hareket ettim” sözlerini kullandı.

“Yüzde 85’i halkın olacak”

Mavi-lacivertli kulübü en yakın vakitte borsaya açmak istediklerini de aktaran Adana Demirspor Lideri Murat Sancak, şu açıklamalarda bulundu:

“Çok şükür geldiğimiz nokta birinci gelinmek istenen Adana Demirspor çatısı altında olmak, oynamak isteyen, talep goren bir ekip olduk. Çok şükür ve birtakım emelleri olan bu kadro üzerinden siyaset yapmak isteyenler, karıştırmak isteyenler de oldu. Yalnızca şu karşılığı vereyim, hiç olmadığı kadar bağımsız bir Adana Demirspor var. Ne kelam vermiştim; kelamda değil özde halkın grubu yapmak. Sermaye Piyasası Kurulu’na müracaatımızı yaptık, kabul görürse en yakın vakitte Adana Demirspor’u borsaya açacağız ve yüzde 85’i halkın olacak. Artık her insanın kolay kolay getiremediği antrenör getirdik ne için? 3 yıllık amacımız var. Allah nasip ederse ve bir bütün olabilirsek, onu da başaracağız. Artık herkes elini vicdanına koysun ve geçmişi düşünerek ve bugüne bakarak hesap yapsın. Ben bundan daha sonra daha büyük bir azimle yola devam edeceğim gelmek isteyenlerle birlikte. Allah’a emanet olunuz.”