Avrupa ve dünya şampiyonu atlet Ramil Guliyev aşçılığa soyundu

Deniz

Member
Ulusal atlet Ramil Guliyev, “Spor hayatımda yemekler daima tıpkı, diyet yapıyoruz. Hoş yapılmış bir pizzayı epeyce severim. O yüzden pizza dükkanı açtım” dedi.

Fenerbahçe’nin Avrupa ve dünya şampiyonu ulusal atleti Ramil Guliyev aşçılığa soyundu. Ankara’da pizza dükkanı açan 31 yaşındaki ulusal atlet, mutfağa girerek pizza yaptı. Guliyev, “Çok da hoş bir yer oldu, herkes gelip pizzalarımızı deneyebilir” tabirlerini kullandı.

“Güzel yapılmış pizzayı hayli severim”

Ulusal atlet formda kalabilmek için daima diyet yaptıklarının altını çizerek, “Spor hayatımda yemekler daima birebir, diyet yapıyoruz. Pizza üzere yemekleri yemeye fırsat olmuyor. Ancak hoş yapılmış bir pizzayı ben hayli severim. O yüzden de bir karar verip pizza dükkanı açtım” diye konuştu.

“İnsanlara hoş bir pizza seçeneği sunmak için dükkan açtık”

niye pizza dükkanı açmayı tercih ettiği sorusuna Ramil Guliyev, “Türkiye’deki yemek kültürü Azerbaycan üzere. Yemekler et usulünde, dönerler, dürümler hayli var. Hoş pizza seçeneği ise az. Yurtdışına gidip denediğim ve insanlara hoş bir pizza seçeneği sunmak için dükkan açtık. Her kolda zorluk var fakat biz korkmuyor” diye cevap verdi.

“İnşallah Tokyo’da yapamadığımızı Paris’te yaparız”

Tokyo Olimpiyatları’nda erkekler 200 metre yarı finali serisinde 6’ncı olarak turnuvaya veda eden ulusal sportmen, Tokyo’da yapamadıklarını Paris’te yapmayı hedeflediklerini belirterek, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Zor bir vakit yaşıyoruz, hala pandemi bitmedi lakin toplumsal hayat yavaş yavaş olağana dönmeye başladı. Ben inanıyorum Paris Olimpiyatları için büyük bir gayemiz var. İnşallah Tokyo’da yapamadığımızı Paris’te yaparız.”

“Seneye en düzgün performansımı göstereceğim”

Ramil Guliyev, pandemiden dolayı programlarının değiştiğini belirterek, “Hem olimpiyat ertelendi hem Avrupa şampiyonası üzere yarışlar iptal oldu. Seneye dünya şampiyonası, Avrupa şampiyonası, Akdeniz Oyunları ve İslam Oyunları var. İnanıyorum ki bu sene yaşadığımız kusurları seneye yapmayacağız. Seneye en âlâ performansı gösterip hem Avrupa şampiyonu unvanını korumak, birebir vakitte dünyada derece yapmak gerekecek. Uygun performans göstereceğime inanıyorum” formunda konuştu.