Ayşen Özyeğin, AÇEV İdare Heyeti Başkanlığı bakılırsavini Ayşecan Özyeğin Oktay’a devretti

Selinx1

New member
Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) kurucusu Ayşen Özyeğin, İdare Heyeti Başkanlığı misyonunu Ayşecan Özyeğin Oktay’a devretti. Ayşecan Özyeğin Oktay, 4 yıllık İdare Şurası Üyeliği’nin akabinde Kasım 2021 prestijiyle AÇEV’de İdare Konseyi Lideri oldu.

Her çocuğun inançta, sağlıklı, keyifli ve öğreniyor olması için çalışan AÇEV’in 28. yaşını doldurduğunu vurgulayan Ayşen Özyeğin, “İlk günden bu yana AÇEV’de daima ‘Bilimi toplumla buluşturma’ unsurunu savundum. Kuruluşundan bu yana topluma hizmet yolunda en manalı teşebbüsüm olan AÇEV misyonunun, bundan daha sonra kızım Ayşecan Özyeğin Oktay’ın önderliğinde sürdürüleceğine ve epey daha ileri başarılara taşınacağına eminim” dedi.

Kuruluşundan bu yana AÇEV’in çalışmalarının ortasında olduğunu belirten Ayşecan Özyeğin Oktay “Neredeyse AÇEV’le birlikte büyüdüm diyebilirim. Bu süreçte alanda iştirakçilerimizden ve tüm paydaşlarımızdan öğrendiklerimin, hem toplumsal sorumluluk anlayışımda tıpkı vakitte kendi ebeveynlik tecrübemde büyük yararını gördüm. Aile ve çocuklara yönelik projelerini fazlaca kıymetli bulduğum AÇEV’in İdare Şurası Başkanlığını üstlenmekten büyük gurur duyuyorum ve bir arada yaratacağımız yenilikler için heyecanlıyım” sözlerini kullandı.

Ayşen Özyeğin’in AÇEV’de eğitimle geçen 28 yılı
Kuruluşundan bugüne geçen 28 yıllık devirde uyguladığı yüz yüze eğitim programlarıyla 1 milyondan fazla şahsa ulaşan ve 13 bin 500 istekli eğitimci yetiştiren AÇEV, Ayşen Özyeğin’in idare heyeti başkanlığında başta Ulusal Eğitim Bakanlığı ve Aile ve Toplumsal Politikala Bakanlığı olmak üzere farklı kamu, özel ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği sağlayıp Türkiye’de dallar ortası iş birliği örnekleri oluşturdu. AÇEV program ve projeleri Türkiye sonlarını aşarak, yeni iş birlikleri ile Avrupa, Orta Doğu, Güney Amerika ve Doğu Asya’da 14 ülkeye taşındı.

Gereksinim sahibi kitleleri evvelandiren ve maksada odaklı hizmet gdolayılmesi için yeni çalışmalara önderlik eden Özyeğin, anadili Türkçe olmayan çocuklara yönelik geliştirilen yaz anaokulları programları, kırsal alanda yaygınlaşan eğitim programları, sarsıntı ve afet daha sonrası dayanak hizmetleri üzere çalışmaların birçoğunu şahsi teşebbüsleri kararı hayata geçirdi.

AÇEV’in daha geniş kitlelere ulaşması ve bunun için çağımızın sunduğu teknoloji imkanlarının eğitim hedefiyle kullanılması gerektiğine inanan Ayşen Özyeğin, Benimle Oynar mısın?, Bizim Sınıf üzere milyonlara ulaşan televizyon programları ve Birinci 6 Yıl üzere taşınabilir uygulamalar ile AÇEV’in biroldukça yeniliğe imza atmasına liderlik etti.

Ayşecan Özyeğin Oktay hakkında:
AÇEV İdare Şurası Başkanlığının yanı sıra Fiba Kümesi Lider Yardımcılığı ve İcra Konseyi üyeliği nazaranvini yürüten Ayşecan Özyeğin Oktay’ın, ayrıyeten Hüsnü M. Özyeğin Vakfı Mütevelli Heyeti, Ashoka Toplumsal Girişimcilik Destekçi Ağı, Doğal hayatı Müdafaa Derneği Mütevelli Heyeti, Temel Toplumsal Müşavere Konseyi ve TÜSİAD Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası üyeliği bulunuyor. Eğitimini Duke Üniversitesi İktisat lisans ve Stanford Üniversitesi İşletme yüksek lisans olarak tamamlayan Ayşecan Özyeğin Oktay, evli ve 3 çocuk annesidir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı