Beşiktaş, Volvo ile sponsorluk mutabakatı imzaladı

Deniz

Member
Beşiktaş ile Volvo Car Turkey’nin partnerlik muahedesi kapsamında, Volvo marka elektrikli şarj edilebilir hibrid arabaların teslim merasimi, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen özel bir tertiple gerçekleştirildi.

Merasime; Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, asbaşkan Fatih Hakan Avşar, pazarlama ve iş geliştirmeden sorumlu idare şurası üyesi Enis Ulusoy, teknik yönetici Sergen Yalçın ile futbolcuların yanı sıra Volvo Car Turkey Genel Müdürü Magnus Boman katıldı.

Ahmet Işık Çebi: Volvo’ya çocuklarımız ismine teşekkür etmek istiyorum

Lider Ahmet Parıltı Çebi, merasimde yaptığı konuşmada şunları söylemiş oldu:

“Kulüpler için sponsorların ehemmiyeti her geçen gün artmaktadır. Kulüplerin sponsor dayanaklarıyla daha başarılı oldukları her insanın malumudur. Kulübümüze ekonomik manada katkı sağlayan Volvo’nun Türkiye’deki çalışanlarına teşekkür ediyorum. Volvo, Türkiye’de ve dünyada en sağlam araçları üretmesiyle meşhur. Gelecekte dünyayı daha âlâ bir yer haline getirmek için göstermiş oldukları uğraş niçiniyle Volvo’ya çocuklarımız ismine teşekkür etmek istiyorum. Beşiktaş’ın sahip çıktığı bedeller, bugün yalnızca grubumuzu değil dünyayı ve gelecek jenerasyonları de ilgilendiren konulardan oluşuyor. Bugün odağına insanı, insani bedelleri ve güvenliği alan Volvo Car Turkey ile uzun vadeli bu beraberliğimiz de bizi tıpkı noktada buluşturuyor. Yaşadığımız çağda tüm kozmosun iklim kriziyle çaba etmesi gerektiğine inanıyor ve bu yolda Beşiktaş JK olarak Volvo Car Turkey’in daha uygun bir gelecek ismine geliştirdiği elektrikli arabalarının dünyasını yaşamaktan memnunluk duyuyoruz.”

Magnus Boman: Tıpkı sorumluluk şuuruna sahibiz

Volvo Car Turkey Genel Müdürü Magnus Boman ise şu sözleri kullandı:

“İnsan odaklı bir marka olarak sorumlu olduğumuz iklim değişikliği konusunda yaptığımız çalışmalar uzun bir müddetdir devam ediyor. Dünyanın daha düzgün bir yer olması için dalımıza düşen sorumluluk epeyce büyük. Bugün geliştirdiğimiz ve kullandığınız teknolojilerle, aldığımız güvenlik tedbirleri kadar gelecek nesillerin dünyasını düşünerek de tedbirler alıyoruz. Sorunun bir parçasıysak tahlilin de bir modülü olmamız gerektiğine inanıyoruz. Bu sorumlulukla; 2025 yılında sattığımız bütün arabaların yarısı büsbütün elektrikli, öbür yarısı da hibrid modellerden oluşacak. 2030 yılına geldiğimizde büsbütün elektrikli bir araba şirketi olmayı, 2040 yılında da üretim tesisleri, ofisleri, eser ve servisleri ve bütün tedarikçi zinciriyle birlikte iklim nötr bir marka olmayı hedefliyoruz. Bugün elektrikli şarj edilebilir hibrid arabalarımızı bizimle birebir sorumluluk şuuru taşıyan Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün yöneticileri ve atletlerine sunmaktan büyük bir gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Boman, önümüzdeki devirde Şampiyonlar Ligi’nde çaba edecek Beşiktaş’a muvaffakiyetler diledi.