Çaykur Rizespor Lideri Tahir Kıran: Fenerbahçe’nin art bahçesi değiliz

Deniz

Member
Çaykur Rizespor Lideri Tahir Kıran, “Fenerbahçe’nin art bahçesi değiliz. Yarın Galatasaray stadına da 3 puan için gideceğiz, Beşiktaş stadına da 3 puan için gideceğiz” dedi.

D Smart’ta yayınlanan Bol’ca Futbol programında Emre Bol’un konuğu Çaykur Rizespor’un lideri Tahir Kıran gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. Tahir Kıran’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Hakemlerin şu anki performansından mutluyum, kâfi ki arka niyetli olmasınlar. 30 maç kazanan grubun kazanacağı azamî 5 milyon Euro. Galatasaray karşısında penaltı bulmuşsun. Durum 2-2 o penaltıyı atacaksın. Ortada kendimizi de eleştirmemiz lazım.

“Gökhan alanda olduğu vakit grubun duruşu değişiyor”

Gökhan Gönül üzere bir kaptanımız var. Gökhan alanda olduğu vakit ekibin duruşu değişiyor. Selim Ay, Hamza hoca ile güzel bir ivme yakaladı. Gökhan diğer ekiplerden da teklif aldı. Gökhan bana dedi ki, liderim ben Fenerbahçe’den ayrılacağım, hoca beni istemiyor, iki yıl daha futbol oynamak istiyorum dedi. Gökhan’ı herkes ister. Gökhan bizim epeyce sevdiğimiz bir kardeşimiz, bize fazlaca faydalı olacağı günler olacaktır.

İkisinin (Aziz Yıldırım ve Haluk Ulusoy) de kulakları çınlasın, farklı başka severim. Geçenlerde Aziz Lider ile konuştuk inşallah onunla en kısa vakitte yemek yiyeceğiz.

“Oğulcan Çağlayan’ı kandırıp Galatasaray’a götürmüşler”

Ben Burak Elmas’la da konuştum. Bu ne bizim, ne sizin idareyiz tarafınca gerçekleşen bir mevzu. Oğulcan için 1 milyon 200 bin Euro para ödenmiş. Ligin bitimine 6 hafta kala Oğulcan’ı kandırıp onu Galatasaray’a götürmüşler. Burak Elmas’a dedim ki bana kullanmayı düşünmediğin oyuncu ver, bu sıkıntıyı bir biçimde çözelim. Oğulcan’a karşılık Yunus, Atalay ve Ali Yavuz Kol’un kiralık transferi konusunda anlaştık. Yunus ile Ali Yavuz Kol’u birinci maçta oynatmayı düşünmüştük. Galatasaray Lideri Burak Elmas’ı aradım dedim ki oyuncuyu oynatma, o da oynatmayacağını söylemiş oldu.

Selim Ay, Konyaspor’un eski oyuncusu. Konya deplasmanına gittik. Konyaspor taraftarı Selim’i tribüne çağırdı. Gökhan Gönül’ü Fenerbahçe taraftarı tribüne çağırdı. Alper Potuk fazlaca duygusal bir çocuk. Hamza hoca kesinlikle ki takviye olacaktır.

“hiç bir vakit kaybedilen bir maçtan daha sonra futbolcularımı azarlamadım”

Bugüne kadar hiç bir vakit kaybedilen bir maçtan daha sonra futbolcularımı azarlamadım. Olaylı Galatasaray maçından daha sonra bile soyunma odasında oyuncularımı tebrik ettim. bu biçimde futbol oynadığınız sürece sonuç kıymetli değil dedim.

“Önümüzdeki maçların tamamına 3 puan için gideceğiz”

Fenerbahçe maçında atmosferden midir bilmiyorum lakin maça açılamadık. Biz Fenerbahçe maçına 3 puan almak için geldik ancak olmadı. Fenerbahçe’nin art bahçesi değiliz. Yarın Galatasaray stadına da 3 puan için gideceğiz, Beşiktaş stadına da 3 puan için gideceğiz. Biz önümüzdeki maçların tamamına 3 puan için gideceğiz.

“Trabzonspor’la gerginliği bitirmek için uğraşıyorum”

3-5 kendini bilmezin yüzünden Trabzonspor ile Rizespor birbirine düşman olamaz. Ahmet Lider da bu mevzuda benimle birebir düşünüyor. Biz daima bir arada maç izliyoruz, bu biçimde yapa yapa bu dostluk halkası büyüyecek. Trabzonspor’la ortamızda olan gerginliği bitirmek için uğraşıyorum.

Ben başkanlığa seçilmedilk evvel de bayan futbol ekibi kurmayı düşünüyordum. Biz de bayan futbol kadrosunu kurduk. Her muhteşem Lig kadrosunun bayan futbol kadrosu olsa hoş bir manzara olacağını düşünüyorum. Bayan futbol maçlarına gitmeyi düşünüyorum.

“3 maçta alınacak galibiyetler ile her şey değişir”

Hamza hocanın bize daha epey faydalı olacağını düşündüm. Hamza hoca işini bilen otoriter hayli beğendiğim bir hoca. Kendisiyle mutabakatım 24 saat sürmedi. 3 maçta alınacak galibiyetler ile her şey değişir. Daha hayli şeyler değişecek. Gökhan Akkan ile alakalı beni kimse önemli aramadı.”