Cedi Osman’ın grubu TB2L’de uğraş edecek: “Süper Lig’e çıkmak istiyoruz”

Deniz

Member
NBA’de forma giyen yıldız basketbolcu Cedi Osman, TB2L’de uğraş edecek olan akademi ekibiyle ilgili konuştu. Sabırlı olacaklarını söyleyen Cedi, “Süper Lig’e çıkmak doğal ki gayemiz fakat maksadımız yola yerli oyuncularla devam edip düzgün basketbolcular yetiştirmek” dedi.

NBA’de Cleveland forması giyen ulusal basketbolcu Cedi Osman, kendi ismini taşıyan akademinin A kadrosunun TB2L’de çaba edecek olmasından dolayı epeyce memnun olduğunu söylemiş oldu. Pizzabulls ile sponsorluk mutabakatı imzalayan ve kadrosunun ligde ‘Pizzabulls Cedi Osman Basketbol’ olarak çaba edecek olmasından dolayı epeyce keyifli olduğunu söyleyen Cedi Osman açıklamalarda bulundu. birinci vakit içinderda sponsor firmanın kurucusu ve CEO’su Cavit Can Kırbeyi, basketbola hayli kıymet verdiklerini söz ederken, “Projelerimiz vardı fakat olağan Cedi Osman’ın bizimle bu biçimde bir iş birliğine gitmek istemesi bizi epey onurlandırdı, gururlandırdı. Bir dünya markası kendisi. Biz de Türkiye’nin bir markasıyız. birlikte fazlaca hoş işler yapacağımızı düşünüyoruz.

Biz basketbola uzun yıllar hizmet etmek istiyoruz. Kendileri epeyce hoş altyapıyla ilgili çalışmalar yapıyorlar, biz o altyapıya da dayanak veriyoruz. A ekibimiz 2’nci Lig’de başlıyor. İnşallah bu ekibi da epeyce hoş yerlere getireceğiz. Biz de şirket olarak her vakit bu grubun ardında olacağız. 1 yıllık bir beraberlik kurduk. Lakin ben bunun fazlaca daha uzun yıllar süreceğini düşünüyorum. Zira Cedi olsun, takımı olsun epeyce güzel bir elektrik aldık. Onlar da fazlaca profesyonel bakıyorlar, biz de epeyce profesyonel bakıyoruz. Onlar da bu ülkeyi fazlaca seviyorlar, biz de bu ülkeyi hayli seviyoruz. İnanıyorum ki, Cedi Osman ve grubu ile bir arada uzun yıllar hoş işler yapacağız” açıklamasını yaptı.

Cedi Osman: “Süper Lig’e çıkmak istiyoruz”

Çok memnun ve gururlu olduğunu söz eden Cedi Osman ise, “Ağabeyimle birlikte büyük bir hayalimizdi. Birinci başta akademiyi kurarken A ekip maksadımız yoktu fakat her şey güzel gidince hayallerimiz de büyüdü. Sonunda en büyük hayalimiz olan A kadrosu da kurduk. Burada Cavit Beyefendi ve grubuna epey teşekkür ederim. Çok büyük bir iş birliği olacak. Yolumuz epey uzun. A kadromuzun hem epeyce yetenekli birebir vakitte bir o kadar başarılı olacak. Bu tıp projelerde vakit gereksiniminiz oluyor. Her şey vakit içinde âlâ olacak. İnşallah her şey düzgün olacak. Çabucak Harika Lig’de oynayalım diye bir acelemiz yok. Şu anda bizim en büyük maksadımız, yerli oyunculara talih tanımak. Onları geliştirmek. Daha büyük kulüplere gidebiliyorlarsa, yurt dışına gidebiliyorlarsa ne memnun bize. Demek ki başarılı olmuşuz diyeceğiz ve keyifli olacağız. En büyük gayemiz oyuncu geliştirmek ile birlikte güzel birer karakter geliştirmek. İnşallah da bunu başaracağız. Harika Lig’e olağan ki de çıkmak istiyoruz. Bunun için hayli vakte muhtaçlığımız var lakin bir gün orada olacağımıza katiyen inanıyorum” diye konuştu.

“Amacımız oyuncu yetiştirmek”

Gayelerinin oyuncu yetiştirmek olduğunu söyleyen başarılı basketbolcu, “Süper Lig’e çıkmış olsak da biz bir daha maksadımızdan şaşmayıp yalnızca yerli oyunculara talih vermek istiyoruz. Onların gelişimi bizim için epey kıymetli. Zira hayli fazla yetenekli oyuncu var lakin talih bulamıyorlar, kaybolup gidiyorlar. Biz onlara bir kapı açıyoruz. Yapabileceklerinin en düzgününü yapmaları için talih vereceğiz. En büyük gayemiz 4-5 yıl daha sonra büyük bir tesis kurmak. Yalnızca Cedi Osman Akademi’ye ilişkin olan. Orada da her sene bir geliştirme kampı kuracağız. Bizim için, benim için epeyce değerli. Onun için biraz daha vakte muhtaçlığımız var fakat maksadımız her vakit Türk oyuncularına yardım etmek olacak” açıklamasını yaptı.