Cem Bölükbaşı, Formula 2 test sürüşlerinde en başarılı 10 pilottan biri oldu

Deniz

Member
Ulusal araba sportmeni Cem Bölükbaşı, Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleştirilen Formula 2 test sürüşlerinde en başarılı 10 yarış pilotundan biri olmayı başardı.

Türkiye Araba Sporları Federasyonundan (TOSFED) yapılan açıklamaya göre Cem Bölükbaşı, 18-19 Aralık tarihlerinde Abu Dabi Yas Marina Pisti’nde gerçekleşen Formula 2 test sürüşlerine katıldı.

Espor dünyasından gelip gerçek yarışlarda tarihi zaferler kazanan genç yarış pilotu Cem Bölükbaşı, Formula 1’e gidecek birinci Türk yarış pilotu olma seyahatinde değerli bir muvaffakiyete daha imza attı.

Cem, 15 yarışta 8 kere podyuma çıktığı ve 2 de zafer elde ettiği Euroformula Open’daki ekibi Van Amersfoort ile başşehir Abu Dabi’de cumartesi günü gerçekleşen test sürüşleri bitiminde 1.37.818 derecesi ile en uygun derecesini elde etti ve test sürüşleri daha sonrasında en başarılı 10 yarış pilotundan biri olmayı başardı.

Formula 1’e çıkan birinci Türk yarışçı olma hayaline biraz daha yaklaştı

Cem Bölükbaşı, yarış daha sonrası yaptığı açıklamada, “Abu Dabi Yas Marina Pistinde, birinci sefer Formula 2 resmi test sürüşlerini muvaffakiyetle tamamladık. Daha evvel Formula 3 Asya yarışlarından bildiğim bir pist olsa da birinci defa resmi bir testte Formula 2 aracı kullandım. bir daha bana epeyce şey kazandıran ve yarış tecrübemi artıran bir sürüş oldu. Formula 1’e çıkan birinci Türk yarışçı olma hayalime her seferinde bir adım daha yaklaşıyorum. Bu süreçte beni destekleyen herkese epeyce teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

Bölükbaşı, 2021 başında Formula 3 Asya Şampiyonası’nda kazandığı 1 Harika Lisans puanı üzerine Euroformula Open’da 5. olarak 5 puan daha ekledi ve genç pilot şu anda toplam 6 Harika Lisans puanına sahip.