Cristiano Ronaldo resmen Manchester United’da!

Deniz

Member
Manchester United, Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo ile 2+1 yıllık kontrat imzalandığını deklare etti.

Manchester United, Cristiano Ronaldo transferinde memnun sona ulaştı. Premier Lig takımı, 36 yaşındaki futbolcuyla 2+1 yıllık sözleşme imzaladıklarını duyurdu. Eski ekibine geri dönen Ronaldo, Manchester United formasıyla çıktığı 292 maçta 118 gol kaydetmişti.

Kulüp resmi sitesinde hislerini paylaşan Portekizli oyuncu, “Manchester United her vakit kalbimde özel bir yeri olan bir kulüp ve cuma günkü duyurudan bu yana aldığım tüm iletiler beni fazlaca etkiledi. Old Trafford’da dolu bir stadyumun önünde oynamak ve tüm taraftarları yine görmek için sabırsızlanıyorum. Milletlerarası maçlardan daha sonra ekibe katılmayı sabırsızlıkla bekliyorum ve umarım fazlaca başarılı bir dönem geçiririz” tabirlerini kullandı.

Solskjaer: “Cristiano’yu tanımlamak için sözlerimiz tükendi”

Cristiano Ronaldo’nun transferi için keyifli olduğunu lisana getiren Manchester United Teknik Yöneticisi Ole Gunnar Solskjaer de, “Cristiano’yu tanımlamak için sözlerimiz tükendi. O yalnızca olağanüstü bir oyuncu değil, beraberinde kusursuz bir insan. Bu kadar uzun müddet en üst düzeyde oynama isteği ve marifetine sahip olmak epey özel bir insan olmayı gerektirir. Hepimizi etkilemeye devam edeceğinden ve deneyiminin takımdaki genç oyuncular için epey kıymetli olacağından kuşkum yok. Ronaldo’nun dönüşü, bu kulübün eşsiz cazibesini gösteriyor ve her şeyin başladığı yere döndüğü için katiyen hayli mutluyum” cümlelerine yer verdi.

Juventus Ronaldo’ya veda etti

Juventus kulübü, yaptığı yazılı açıklama ile yıldız oyuncuya veda etti.

Resmi internet sitesinden bir veda bildirisi yayımlayan İtalyan kulübü, yaptığı açıklamada, “beraber yaşanan epey fazla unutulmaz an var. Onları ezbere hatırlayabilir ve bir daha yaşayabiliriz fakat bu bize yardımcı olmaz. Zira her insanın CR7 ile ilgili özel bir hafızası var. her insanın bu uzun yolda silinmemesi gereken anıları var zira herkes bu yolda bir arada yürürken neler hissettiğini her vakit hatırlayacak. Bugün, üç yıl evvel 10 Temmuz’da doğan o bağ bitmiş oldu lakin yazılanlar sonsuza kadar kalacak. İnanılmaz bir seyahat oldu” denildi.

TIKLAYIN – Ronaldo’nun transfer maliyeti belirtildi