Cristiano Ronaldo, transfer haberlerine karşılık verdi; Real Madrid taraftarına seslendi

Deniz

Member
İtalya’nın Juventus kadrosunda forma giyen Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo, İspanyol basınında hakkında çıkan Real Madrid’e geri döneceği tezlerini yalanladı.

Ronaldo, toplumsal paylaşım sitesindeki resmi hesabından yaptığı açıklamada, “İnsanların adımla oynamaya devam etmesine müsaade vermeyeceğimi söylemek için artık sessizliğimi bozuyorum. Mesleğime ve işime odaklanmaya devam edip, meydan okumam gereken tüm zorluklara göğüs germeye hazırım. Bunun ötesindekiler yalnızca laftır.” sözlerini kullandı.

Kendisini tanıyan her insanın yalnızca işine odaklandığını bildiğini, “az kelam, fazlaca iş” ideolojisiyle mesleğini sürdürdüğünü vurgulayan Ronaldo, “Gerek futbolcu gerek insan olarak bana hürmet duyulmamasından daha epeyce geleceğime ait alçakça bir biçimde basında haberler yazılması argümanlara karışan tüm kulüplere, futbolculara ve şahıslara de saygısızlıktır.” dedi.

Ronaldo açıklamasına şu biçimde devam etti:

“Real Madrid’deki tarihimi yazdım. Sözlerle, sayılarla, kupalarla, rekorlarla bu kayıtlara geçti. Bernabeu Stadı’nın müzesinde ve kulüp taraftarlarının aklındadır. O, 9 yılda başardıklarımın ötesinde, eflatun beyazlı taraftarlardan aldığım ve her vakit yaşatacağım derin sevgi ve hürmete dayalı bir münasebetim var. Gerçek Real Madridli taraftarların kalbinde her vakit yer alacağımı, onların da benim kalbimde yer alacağını biliyorum.”

İspanyol basınında çıkan tezlerin yanı sıra öbür medyalarda da isminin farklı liglerdeki pek epeyce kulüple geçtiğini belirten Portekizli futbolcu, “gerçeği bulmaya çalışmaktan telaş duymadan” hakkında haberler yazılmasını eleştirdi.

İspanyol basınında son bir haftadır çıkan haberlerde, teknik yönetici Carlo Ancelotti’nin Ronaldo’yu istediği, Real Madrid kulüp idaresinin buna onay verdiği ve Portekizli futbolcunun da transfere sıcak baktığı ileri sürülüyordu.