Ece Üner Show TV’den ayrıldı! İşte yeni adresi ve sunacağı program

Bilgin

Global Mod
Global Mod
NTV, CNN Türk ve Habertürk’te çalıştıktan daha sonra Ocak 2014’ten beri Show TV’ye transfer olan Ece Üner, 7 yılı aşkın mühletin akabinde Show Ana Haber sunuculuğundan ayrılma sonucu aldı.

KANAL D’YE TRANSFER OLDU

Haberlere yaptığı yorumlarla dikkat çeken Ece Üner, Kanal D’de reality gösteri programı sunacak.

Yayın saati çabucak hemen kesinleşmeyen programın ağustos ortasında başlatılması planlanıyor.

Format konusunda Kanal D idaresiyle uzlaşan Üner, yakın etrafına format ve içerikle ilgili şunları anlattı:

“Artık değişik bir şey yapmak istiyordum. Müzik dinlemek değil, müzik söylemek istiyorum. Müge Anlı ya da Didem Arslan Yılmaz’ın yaptığı üzere bir şey olmayacak. Yargı dağıtmayacağız. İnsanların ömrüne dokunan, onlar için hak ve adalet arayan, onların yaralarını düzgünleştiren bir içerik olacak.”

ECE ÜNER KİMDİR?

21 Temmuz 1981’de İstanbul’da doğan Ece Üner, bir periyot CNN Türk’te genel müdürlük yapan Dinç Üner’in kızıdır. Liseyi Koç Özel Lisesi’nde bitirdikten daha sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih kısımlarından 2003 yılında mezun oldu. Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca lisan eğitimi, Brüksel’de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı.

Üner, mesleğine 1999 yılında Koç Üniversitesi Sosyoloji Kısmında hem eğitim hayatına birebir vakitte stajyer olarak mesleğine başladı. 2003 Irak savaşı için yabancı haber mütercimi olarak bakılırsav aldı. bu vakitte Avrupa Birliği muhabiri oldu. bir süre NTV’de çalıştıktan daha sonra 2006’da CNN Türk’ün spor servisinde çalıştı ve hafta sonu spor haberlerini sundu.

Mart 2007’de CNN Türk’te Orkun Yazgan ile bir arada Yeni Gün isimli haber programını sunmaya başladı. Ağustos 2009’da Habertürk’e geçti. 2010’da Olduğu Üzere isimli tartışma programını, 2011’de ise Akşam Raporu isimli haber programını sunmaya başladı. 2012’den Aralık 2017’ye kadar Habertürk TV’deki Enine Uzunluğuna isimli tartışma programını sundu.

6 Ocak 2014’ten itibaren Show Ana Haber bültenini sundu ve 5 Haziran 2015 tarihinde yerini Jülide Ateş’e bıraktı. Jülide Ateş’in Show Ana Haber spikerliğini bırakmasının akabinde Ece Üner, 8 Ocak 2018’de tekrar bu bakılırsavi devraldı.