Fatih Terim: Bunları yaşayacağımızı bilerek bu savaşa girdik; bu projeyi savunuyorum, savunuyoruz

Deniz

Member
Alanında Giresunspor’a yenilen Galatasaray’da teknik yönetici Fatih Terim, “Bunları yaşayacağımızı bilerek bu savaşa girdik; bu projeyi savunuyorum, savunuyoruz” dedi.

Muhteşem Lig’in 20. haftasında Galatasaray alanında Giresunspor’a 1-0 yenildi. Sarı-kırmızılar son 9 maçta 8. puan kaybını yaşadı.

Harika Lig’in 20. haftasında alanında Giresunspor’a 1-0 mağlup olan Galatasaray’da teknik yönetici Fatih Terim yayıncı kuruluşta maçı kıymetlendirdi. Terim’in açıklamaları şöyleki:

“Hoş değil. Açıkçası beklemediğim bir şeydi. O kadar alıştık ki kaleye gelmeden gol yemeye yahut birinci gelen toptan gol yemeye… Yedikten daha sonra kırıldık, çabuk kırıldık. Bariz ve sıradan golleri atamıyoruz. Bunu da söylemekten gına geldi.”

“Çok üzgünüm”

“Galatasaray’da ben buna alışkın değilim. Galatasaray ekibi da hiç alışkın değil. Gençlerin olduğu yerde iniş çıkışa da kabulüm ancak artık biz inişe gerçek gidiyoruz. Golcülerimiz de yok. Galatasaray grubu alana kimle çıkarsın çıksın bu golleri atmak zorunda. Bunları yaşayacağımızı bilerek bu savaşa girdik, bu projeyi savunuyoruz. Üzgünüz. Gerçekten üzgünüz. Yaşayacağız, goreceğiz, yaşamak varmış! Sonuna kadar devam edeceğiz. Lakin sahiden çok üzgünüm.”

“Taraftar kızabilir, reaksiyon gösterebilir lakin kırıcı olmamalı”

“Maç bitince içeri gidiyordum lakin yansıyı duyar duymaz geri geldim. Kimse bunu hak etmiyor, herkes yeterli şeyler olsun diye uğraşıyor. Ben onların berbat vakitte yanlarındayım, uygun vakitte sahne onların olmalı. Çok üzüldüklerini biliyorum. Biz oyuncu iken soyunma odasında ağlardık. Oyuncularıma da onu söylemiş oldum. Berbat kelamları, makus yansıları hak etmiyorlar. Taraftar kızabilir, reaksiyon gösterebilir lakin kırıcı olmamalı. Galatasaray taraftarı da olağan olarak alışkın değil bu biçimde bir surece. Futbolda yaşayacağız bakılırsaceğiz bakalım neler olacak.”