Fatih Terim: Ceza kararlarının maç günü açıklanmasına alışkınız

Deniz

Member
Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, Randers maçını yorumladı, “2. maçta Galatasaray gereğini yapacaktır” dedi. Terim, Marcao’ya verilen cezayla ilgili olarak da “Ceza kararlarının maç günü açıklanmasına alışkınız” kelamlarıyla reaksiyonunu lisana getirdi.

Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, Randers maçını yorumlarken, “Biz onlardan uygun bir ekibiz. Oyun ortasında 2’yi de bulabilirdik, olmadı. Taçtan, kornerden ki güzel çalışmamıza karşın kusur oluyor, 1-1 oldu. Kazanmak isterdik fakat herbiçimde biraz daha yorgunluğumuz ortaya çıktı. İstanbul’da Allah’ın müsaadesiyle tipi geçeceğiz. Önemli olan kümelere kalabilmek. Burada bitirmek isterdik açıkçası lakin rakip de yeterli uğraş etti. Temaslı oyun, teğe bir oyun, rahatsız edici bir oyun olacağını söylemiştim. 2. maçta Galatasaray gereğini yapacaktır” sözlerini kullandı.

TFF’den Marcao’ya verilen 8 maçlık cezayla ilgili olarak da konuşan Terim, şunları kaydetti:

“Galatasaray olarak ceza kararlarının maç günü açıklanmasına alışkınız. kimi vakit gece, kimi vakit maç anı açıklarlar. Ne düşündüklerini bilemem. Schalke maçı öncesi de bu biçimde bir şey olmuştu biliyorsunuz. Liderimizin aslına bakarsanız basın toplantısı var. Kesinlikle, her şeyi söyleyecektir, konuşacaktır. Ne söyleyeceğini bilmiyorum lakin.”

“Eğer verirlerse ‘biz hazırız’ bekliyoruz”

Gedson Fernandes transferiyle ilgili olarak ise Terim, “Gedson’u diğerleri da istiyor galiba. Lakin ben münasebetlerim sebebiyle biliyorum ‘hayır’ diyorlar. Vermek istemiyorlar. Şayet verirlerse ‘biz hazırız’ bekliyoruz. Ayrılması halinde bizi tercih edeceğinden kuşkum yok” açıklamasını yaptı.

Kimi oyuncuların performanslarıyla ilgili olarak da Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, “Eleştirilen oyuncular olacak, biz de eleştirileceğiz. Galatasaray gerektiğinde pres de yapıyor, müddeti uzun değildi lakin yaptık. Bir kere daha söylüyorum, 3. deplasmana geldik. Ben oyuncularımdan mutluyum. Her geçen gün daha yeterli olacağız” diye konuştu.

TIKLAYIN – PFDK’dan Galatasaraylı Marcao’ya 8 maç ceza!