Fatih Terim: İşte ben bu Galatasaray’ı anlatmaya çalışıyorum

Deniz

Member
Muhteşem Lig’in 7. haftasında alanında Göztepe’yi yenen Galatasaray galibiyet hasretine son verdi. Teknik yönetici Fatih Terim

Galatasaray, Muhteşem Lig’deki 4 maçlık galibiyet hasretini Göztepe karşısında sonlandırdı. Aslan’a galibiyeti getiren golleri Halil Dervişoğlu ve Morutan getirdi.

Ligde 3. galibiyetini alan sarı-kırmızılılarda teknik yönetici Fatih Terim çabayı kıymetlendirdi.

Deneyimli çalıştırıcı, grubun oyunundan ve aldığı skordan memnunluğunu lisana getirirken taraftarlara da övgüde bulundu.

İşte Terim’in açıklamalarından öne çıkanlar:

“Oyunu baştan sona denetim ettik”

“Açıkçası galip geldiğimizi için fazlaca memnunum. Hak ettiğimiz üç puanları alamadık, bugün hak ettiğimiz üç puanı sıkıntı da olsa aldık. Oyunu baştan sona denetim altında tuttuk diyebilirim. İkinci yarı Göztepe’nin daha epeyce topla oynadığı periyot de fırsatlara girdik. Gol olmasaydı Muslera kırmızı kart gorebilirdi. Durum bulan hatta boş kalelere de kaçıran bir Galatasaray kendi yanlışıyla geriye düştü. İkinci yarı baskıyı artırdık ve rakip kalecinin yanlışlı golüyle birlikteliği yakaladık. Akabinde Morutan’ın hoş bir golü vardı.”

“VAR’ı yok etmek demek”

“O kadar gereksiz, rakibin aklında dahi olmayan goller yedik ki güzel oynadığımız maçları güzel anlatamadık. Oyunumuz pek ön plana çıkmadı. Bugün hem oyun hem skoru aldık. Gençleri korumak da bir meziyet. Birfazlaca durum var. Dönem başından beri bir şey demiyorum fakat Alpaslan’ın bir konumu var ki bu “VAR”ı yok etmek demek. VAR’dan bunun görülmemesi… bu biçimde hiç VAR hakemi falan koymamak gerekiyor. Olacak bir şey değil. Hem kart hem penaltı fakat maalesef geçen sene saha ortasında bu sene VAR’da arkadaşımız devam ediyor. Fakat oyunumuzun önüne öteki şeyler geçsin istemiyorum.”

“İşte Ali Sami Yen’de görmek istediğim taraftar bu”

“Bir parantez taraftara açmak istiyorum. İşte benim Ali Sami Yen’de görmek istediğim taraftar bu. En külfetli devirde desteklediler, onları üst çektiler. İşte ben bu Galatasaray’ı anlatmaya çalışıyorum. Ben futbolculuğumdan bugüne kadar benden ümidi kesmeyen, kadrodan ümidi kesmeyen bir taraftara alışkınım.”

“Daha yeterli oyunlar oynayacağız”

“Biraz beklemediğimiz oyunculardan pas yanlışları oldu. Ancak örneğin ikinci yarı Morutan biraz daha düzeldi ve şık bir gol attı. Kazandıkça bu genç arkadaşlarımız taraftarın da inancıyla daha güzel olacak. Yalnızca onlar değil. Muslera’dan Diagne’ye, Mohamed’den Emre’ye kadar ekip olgusu tecrübelisiyle genciyle düzgün karışmış bir ekip olmayı istiyoruz. Daha güzel oyunlar oynayacağız inşallah.”