Fatih Terim, St. Johnstone maçı öncesi konuştu: O kadar sıcağa alıştık ki, burada üşüyoruz, inşallah iklim farklılığı etkilemez

Deniz

Member
Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, UEFA Avrupa Ligi üçüncü eleme tipinde yarın St. Johnstone ile oynayacağı rövanş maçı öncesinde yaptığı açıklamada, ülkede havanın soğuk bulunmasına değinerek, “En kıymetli değişiklik, aşağı üst 20 derece fark var. Ben kabanlayım. 40 derecelerden geldik, bir insanı şaşırtabilecek derecede iklim farklılığı var. bu biçimde değişimlerde insanın bedeni da şaşırır. O kadar sıcağa alıştık ki, burada hayli üşüyoruz. İklim farklılığı inşallah etkilemez.” diye konuştu.

Fatih Terim ve yeni transferlerden Patrick van Aanholt, grubun UEFA Avrupa Ligi üçüncü eleme tipinde yarın St. Johnstone ile oynayacağı rövanş maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Kale, İsmail Çipe’ye emanet

Terim, Türkiye saati ile 21.00’de başlayacak maçta, birinci maçta kırmızı kart goren Fernando Muslera‘nın yokluğunda kalede İsmail Çipe‘ye talih vereceğini deklare etti.

“İlk maçta konumları değerlendiremedik”

Fatih Terim, İskoç grubu St. Johnstone’un mücadeleci bir grup olduğunu kaydetti: “St. Johnstone’un performansı beni şaşırtmadı, maçın nasıl geçeceğini de söylemiştim. İkinci yarının başındaki kırmızı kart oyunun halini değiştirdi. Maç öncesi fikirlerimde yanılmadığımı gördüm. Çok gayret eden, temaslı oyunu hayli uygun oynayan bir kadro. Yalnızca Muslera’yı kaybetmemiz ve 10 kişi kalmamız, kıymetli bir dezavantaj. bu biçimde maçların anahtarı birinci 10-15 dakikadır. Biz o mühlet ortasında 2-3 net durum bulduk lakin bunları değerlendiremedik, onları değerlendirseydik buraya farklı bir avantajla gelebilirdik.”

“İnşallah iklim farklılığı etkilemez”

Fatih Terim, ülkede iklim kurallarından yakınarak, “En değerli değişiklik, aşağı üst 20 derece fark var. Ben kabanlayım. 40 derecelerden geldik, bir insanı şaşırtabilecek derecede iklim farklılığı var. bu biçimde değişimlerde insanın bedeni da şaşırır. O kadar sıcağa alıştık ki, burada oldukça üşüyoruz. İklim farklılığı inşallah etkilemez.” diye konuştu.

“Sürekli Falcao’yu soruyorsunuz”

Terim, Falcao’nun takıma alınmaması ile ilgili şunları söylemiş oldu: “Daima Falcao’yu soruyorsunuz. Ben de ısrarla yanıt veriyorum. Takımda yoksa, bir niçini vardır. Sebep demeyelim, teknik bir karar diyelim. Bu daha gerçek olur.

VAN AANHOLT: “KENDİ OYUNUMUZU OYNAYACAĞIZ”
Yeni transfer Patrick van Aanholt, ekibe alıştığını söz etti:

“Takıma güzel adapte olduğumu ve kondisyon durumumun güzel olduğunu düşünüyorum. Birinci maça göre farklı bir maç olacak, nasıl oynadıklarını biliyoruz, biz kendi oyunumuzu oynayacağız. Kendi oyunumuzu oynayıp, bakılırsaceğiz. Galatasaray’la yılın başından beri görüşüyorduk, uzun bir müddetçti. Şu anda burada olduğum için memnunum.”