Fatih Terim’den final yorumu: Oraya 5 maç var; niye olmasın?

Deniz

Member
UEFA Avrupa Ligi E Kümesi son maçında Lazio ile 0-0 birliktee kalan Galatasaray kümesini önder bitirdi. Son 16’ya kalan sarı-kırmızılılarda teknik yönetici Fatih Terim, Avrupa Ligi şampiyonluğu için, “niçin olmasın? Her şey olabilir” dedi.

Fatih Terim’in takımı kümede oynadığı 6 maçta 3 galibiyet ve 3 birliktelikle namağlup başkan tıp atladı. Sarı-kırmızılılar bu maçlarda 7 gol kaydederken, kalesinde 3 gol gördü. Maurizio Sarri idaresindeki Lazio ise 9 puanla ikinci sırayı alarak play-off’a kaldı.

Maçın akabinde Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim açıklamalarda bulundu.

“Hak ettiğimiz bir küme liderliği…” diyerek kelamlarına başlayan Fatih Terim, “Bunu fazlaca hak ettik. Birinci maçtan, sonuna kadar uygun gayret ettik. Çok âlâ maçlar oynadık. Neye gereksinimimiz var ise onu aldık. Hiç mağlup olmadık. Küme evresinde mağlup olmadığımız üzere deplasmanda hiç gol yemedik. Daha da kıymetlisi, Barcelona’lar, Dortmund’lar… Bunların hepsini aştık. Direkt son 16’dayız. Hak ettik bunu. Alnımızın akıyla. Liderliği özlemişiz ki hepimiz buna hayli sevindik. Şampiyonlar Ligi kümesi demiştim. Haklıyım. Buradan bu biçimde çıkmak bence epeyce beğenilen.” dedi.

Ocak ayını işaret etti

Destek yapacaklarını lisana getiren Fatih Terim, “Ben basın toplantılarımın birçoğunda şunu söylemiş oldum, buradan çıkarsak sözlerimiz daha değişik hale gelebilir demiştim… Marta kadar vaktimiz var. Ocak ayını daha uygun biçimde geçirmek niyetindeyiz. Bugün de toplandık, vakit geçmesin diye. 5 maç var ‘oraya’. niye olmasın. Her geçen gün devlerle oynamaya devam edeceğiz. Biz de bunlara alışkınız. İnşallah ‘oraya kadar’ gideriz.” diye konuştu.