Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Şurası Lideri Vefa Küçük: Ben abone değilim, lider adayları bana abone

Deniz

Member
Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Şurası Lideri Vefa Küçük, divan üyelerinin kendisine yönelik tenkitlerine yanıt verdi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen görüşmede konuşan Vefa Küçük, üyelerden Ali Ergun Vatan’ın kendisine yazdığı maildeki, “Yeter artık! Genel suralara abone oldun. Daima sen mi yöneteceksin? Bırak aboneliği.” formundaki sözlerine ziyadesiyle kırıldığını belirterek, “Ben abone değilim, lider adayları bana abone.” diye konuştu.

Olağan seçimli genel heyeti yordam ve teamüllere uygun yönettiğine inandığını, bu mevzuda gelen tenkitleri de haksız bulduğunu vurgulayan Küçük, “109 imzalı, 250 lira aidat olmasını isteyenler bize teklifini iletti. Ben 250 lira ve 500 lira olan aidat teklifleri için teamül yoklaması yaptım. 250 ve 500 teklifleri birbirlerine yakındı. Ali Koç lider gündem unsurunda kürsüye geldi ve kelam verirken; ‘Ağanın eli tutulmaz lider, ona göre teklifini yap.’ dedim. ‘500 lira reddedilirse ne olur?’ dedi, ben de ‘Teklif kabul edilmemiş olur, 50 lira devam eder.’ dedim. 500 lirayı söylerken, tribünler hengame etsin istemedim. Liderin sorusu üzerine verdiğim karşılığın faturası bana kesiliyor. 500 lira aidata kızanların, idareye yahut lidere değil de bana reaksiyonu var. 250 de 500 de teamül yoklamasında yakın çıktı. Son kelamı lider söylemiş oldu ve ben de onu oyladım. Suçlamaları kabul etmiyorum.” sözlerini kullandı.

Yüksek Divan Konseyi başkanlık seçimini 2022 yılı nisan ayına ertelemelerinin, o günün kaidelerinde kabul edildiğini anlatan Küçük, kelamlarını şöyleki sürdürdü:

“Bu sene nisan ayında bizim bakılırsavimiz bitecek ve bir daha başkanlık seçimi yapılacaktı. Nisan ayındaki toplantının yapılması için Dereağzı’ndaki tesislerimizi tercih ettik. Sokağa çıkma yasağı vardı. Salı ve çarşamba yapmak için valiliğe müracaat edildi. Gelen yanıt, ‘Her bir üyeye 8 metrekare yer ayrılması lazım.” biçimindeydi. 300 üyeden çok iştirak olmaması ve her insanın HES kodu olması lazım. 300 üye ile seçim yapsaydık, ‘Kendine oy verenleri topladı, bize oy verecekleri almadı.’ denirdi. O günün kaidelerinde seçim 2022 yılı nisan ayına ertelendi. Ufuk Aydın, ‘Tüzüğümüzde karar var.’ diyor. Bu yüksek divan şurasını ilgilendirmiyor. Üç unsur var ancak bu biçimde bir karar yok. İki gün yapalım diyorsunuz fakat tüzükte yok. Sizin sözleriniz tatminkar gelebilir fakat tüzükte bu biçimde bir uygulama yok. Statta yapalım ancak 1 gün yapalım. 2 gün olması gayri hukuksal.”

“Adımın hem bu binaya ve birebir vakitte havuza verilmesini talep ediyorum”

Vefa Küçük, divan başkanlığını kendisinden daha düzgün yapacak bireylerin aday olması gerektiğini aktarırken, “Ayten Salih ile ilgili 4 yıldır tekliflerimiz var. Benim adımı ve büstümü indirdi bu kulüp. Ben de kendi adımın hem bu binaya tıpkı vakitte havuza verilmesini idareden talep ediyorum. Bugüne kadar tevazu gösterdik de ne oldu. 1996 yılında kendi öz paramla kimsenin katkısı olmadan, harabe binadan yönetilirken, o binayı yapıp kulübe ikram ettim. Benim büstüm 1998 seçiminden 6 ay daha sonra kaldırıldı.” değerlendirmesinde bulundu.

Bugüne kadar 13 genel konsey yönettiğini hatırlatan Küçük, “2 bin 900 üyemizin aidatını yatırmak suretiyle Yüksek Divan Heyetine katılma hakları var. Tüzüğümüze göre seçimler nisan ayında olur. bir daha tüzüğümüze göre idare şurasının olağanüstü kongreye çağırma hakkı var. Üyelerin 3’te 1’inin imza toplayıp, olağanüstü toplantıya çağırma hakkı var. Buyurun getirin imzaları, yarın seçim yapalım.” diyerek kelamlarını tamamladı.