Futbol tutkunu Suriyeli yetim çocukların hayali Galatasaray altyapısı

Deniz

Member
Ülkelerindeki iç savaşta babalarını kaybettikten daha sonra Türkiye’ye sığınan ve Reyhanlı Eğitim Yerleşkesi bünyesindeki spor kulübünün lisanslı oyuncuları ortasına seçilen yetim çocuklar Muhammed Hammud ve Ahmet Muhammed, hayranı oldukları Galatasaray’ın altyapısında forma giymeyi hayal ediyor.

İlçede aileleriyle yaşayan 11 yaşındaki Muhammed Hammud ve 10 yaşındaki Ahmet Muhammed, yaklaşık 900 çocuk içinden Suriyeli eski futbolcu ve antrenör Ender Taban tarafınca yapılan seçmelere katıldı.

Futbola yatkınlıklarıyla dikkati çeken Suriyeli 2 yetim çocuk, Dip’in antrenörlüğünü yaptığı Reyhanlı Eğitim Yerleşkesi bünyesindeki spor kulübüne seçildi.

Lisansları da çıkartılan Muhammed ve Ahmet, kulüplerinde haftada 3 kere idmanlara katılıyor.

“Muhammed ile Ahmet büyük futbolcu olacaklar”

Ender Taban, AA muhabirine, kulüp olarak üst liglere futbolcu yetiştirmeyi amaçladıklarını söylemiş oldu.

Ülkesinde 27 yıllık bir futbol geçmişi olduğunu belirten Taban, bir yıl evvel kurulan Reyhanlı Eğitim Yerleşkesi Spor Kulübü’nün, geleceğin futbolcularını yetiştirmeye çalıştığını anlattı.

Taban, Muhammed ile Ahmet’in yaklaşık 900 çocuk içinden seçildiğini aktararak, şu biçimde konuştu:

Yetim Suriyeli çocukların hayali Galatasaray altyapısı

Muhammed El Hammud, en büyük hayalinin Galatasaray’ın altyapısında oynamak olduğunu söz etti.

Babasını Hama’da bir hava akınında kaybettiğini, annesi ve kardeşiyle Reyhanlı’ya 9 yıl evvel geldiklerini anlatan Hammud, futbol tutkusunu Türkiye’de yaşattığını belirtti.

Muhammed, Galatasaray oyuncularından Mısırlı futbolcu Mustafa Muhammed’i hayli sevdiğini vurgulayarak, “Uzun yıllardır Türkiye’de yaşıyoruz, futbol tutkumu antrenörüm Ender Taban yardımıyla lisanslı oyuncu olarak yapmaya başladım. Galatasaray’ı fazlaca seviyorum, ileride inşallah bir gün Galatasaray’ın altyapısında top koşturmak istiyorum. Umarım bir gün bu hayalimi gerçekleştirim. Ben de Mustafa Muhammed üzere büyük bir futbolcu olmak istiyorum, onunla tanışmayı epeyce isterim ve onu epeyce seviyorum. Bize futbol oynama fırsatı verdiği için hocama ve kulübüme hayli teşekkür ederim.” dedi.

Ahmet ise Galatasaray’da futbol ömrünü ilerletme hayali kurduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

“Hama’dan 8 yıl evvel geldik, babamı uçaklardan atılan bombalardan dolayı kaybettik. Annem ve kardeşimle Reyhanlı’da hayatımıza devam ediyoruz. Ben futbolu fazlaca seviyorum, antrenörümüz yardımıyla Reyhanlı Eğitim Yerleşkesi Spor Kulübü’ne girdim. Kendimi yetiştirerek Galatasaray’ın futbol okuluna girmeyi hayal ediyorum. Galatasaray ve futbolcularını epeyce seviyorum, ben de inşallah onlar üzere olmayı epey isterim.”