Galatasaray’da seçimi engelleyen Fırat Develioğlu, başkanlığa aday olacağını deklare etti

Deniz

Member
Galatasaray’da olağanüstü seçimin yapılmasına mahkemeye yaptığı müracaat ile mahzur olan Fırat Develioğlu, sarı-kırmızılı kulübün başkanlığına aday olduğunu deklare etti. 11 Haziran’da yapılacak seçim öncesinde konuşan Develioğlu, “Üçüncü, dördüncü, beşinci adayların da çıkabilmesi için uygun bir ortamın oluşması gerektiği kanaatine vardım. Kulübümüzün haklarını yedirmeyecek kuvvetli bir adayın çıkması için de her türlü uğraşta bulundum. Bu profildeki başkanlık yapabilecek bireylerle de ikna etmek üzere görüştüm. Önümüzdeki günlerde bu vasıflara sahip adaylar da çıkabilir. Bu da beni mutlu eder. Mevcut durumda Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığına aday olduğumu bildiriyorum” dedi.

Kongre iptal talebini tüzel temellere bakılırsa yaptığına dikkat çeken Fırat Develioğlu, “Daha evvelki beyanatlarımda da bildirdiğim üzere sevdalısı olduğumuz Galatasaray Kulübünün mevcut iki adayla en çok 5-6 ay daha sonra yeniden bugünkü belirsizlik ortamına sürükleneceği kaçınılmazdır. İki lider adayı ve takımları de kaliteli insanlardır. Daha sakin bir vakitte kulübümüzü yönetmeye layık ve ehildirler. Şu anda bir belirsizlik ortamında bulunmaktayız. Bu adayların saha haricindeki ayak oyunlarına karşı hukukumuzu koruyabilecek hiç bir planları ve yapıları yokken önümüzdeki dönem ve dönemler için bir muvaffakiyetten bahsetme ihtimalimiz sıfıra yakındır. Kulübün yönetilmesi, alanda ve masa başında haklarının savunulması farklı bir uzmanlık- kolektif hareket alanıdır. Futbol düzgün finansman bulup, güzel takımlar kurup başına düzgün hoca geçirerek oynanan adeta bir Play Station oyunu değildir. Futbol beşerle oynanır ve yüzde doksanı insan faktörüyle yönetilir. Ekip içi kardeşlik, oyuncuların alanda haklarının yenilmemesi ve gerilerini dayadıkları, kendilerini savunan maddi-manevi kuvvetli bir lider ve idare grubun performansını kat be kat arttırır.

Geçen yıl averajla ikinci olan ekibimizin masa başı oyunlarıyla nasıl istikrarının bozularak müsabaka harici bırakıldığını daima birlikte gördük. Tam mevcut idare bu hususta gerekli hali almaya başlamışken, toplumsal medyada manipüle edilerek köpürtülen tahammülsüzlük kulübümüzü daha beter bir bilinmezlik içerisine soktu. olağan olarak ki ben kongre iptal talebimi tüzel temellere göre yaptım. Öteki taraftan mevcut iki adayla felakete gerçek sürüklendiğimizi gördüm. 6-7 ay daha sonra oturduğum yerden ‘Bakın ben haklı çıktım’ demek yerine aksiyon alarak ‘Elimde bu kadar imkan varken Galatasaray için ne yapabilirim ?’ diye düşündüm. Bu sebeple üçüncü-dördüncü-beşinci adayların da çıkabilmesi için uygun bir ortamın oluşması gerektiği kanaatine vardım. Bilhassa Federasyon – MHK – Tahkim Konseyi üzere yerlerde kulübümüzün haklarını yedirmeyecek kuvvetli bir adayın çıkması için de her türlü çabada bulundum. Bu profildeki başkanlık yapabilecek bireylerle de ikna etmek üzere görüştüm. Önümüzdeki günlerde bu vasıflara sahip adaylar da çıkabilir. Bu da beni mutlu eder. Mevcut durumda Galatasaray Spor Kulübü başkanlığına aday olduğumu bildiriyorum. Kongremiz beni seçerse 2022-2023 döneminin sonunda çocuklarımızın tüm Türkiye’de ellerinde sarı-kırmızı bayraklarla şampiyonluk müzikleri söyleyerek gezeceğini vaat ediyorum”
tabirlerini kullandı. (DHA)