Galatasaray’dan Şenol Güneş’e Taylan Antalyalı karşılığı

Deniz

Member
Galatasaray, A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Şenol Güneş‘in dün düzenlediği basın toplantısında ulusal futbolcu Taylan Antalyalı ile ilgili olarak söylemiş olduği “Temposu düşüktü, olabilir ki bir rahatsızlığı vardı, kasık fıtığı vardı büyük ihtimalle. Onun üzerine gelip ameliyat oldu. Fakat olumsuz bir durum. Benim için de olumsuz fakat asıl onun için olumsuz. En azından gelip hocam sakatlığım var ne düşünüyorsun diyebilirdi? Hasan Ali söylemiş oldu bunu, ‘git ameliyat ol’ dedik. Bunda yapacak bir şeyim yok. Sakatlığım yok diyor bana, ameliyat niçin oldu? Ben de size soruyorum” kelamlarına karşılık verdi.

Galatasaray resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyleki:

“Sn. Şenol Güneş’in Taylan Antalyalı için yaptığı şanssız açıklamalar hakkında

A Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Sn. Şenol Güneş’in oyuncumuz Sn. Taylan Antalyalı ile ilgili yapmış olduğu bahtsız açıklamaları üzülerek izledik.

Sportmen sıhhati Galatasaray’ın evvelarindendir. Oyuncumuzun geçirdiği sıradan operasyon, öncesi, daha sonrası ve her safhası ile ayrıntılıca planlanmış, muvaffakiyet ile sonuçlanmıştır.

Kaldı ki oyuncumuz bu süreci kısıtlı tatil müddetinden fedakarlık ederek, Ulusal Takım’da oynayabilmek için hızlandırmış ve gerekli tüm tedaviler Avrupa Şampiyonası öncesinde, performansını olumsuz istikamette etkilemeyecek biçimde tamamlanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Şenol Güneş ne demişti?

“Taylan’la ilgili bir ıstırabım var”

“hiç bir oyuncuyu kendi performansında gördüğümüzü söyleyemem.” kelamlarını kullanan Şenol Güneş, oyuncu tercihleri hakkında gelen bir soruya ise şu cevabı vermişti:

“Mahmut sakatlandı, bel sakatlığı vardı. Yükleyince belinde rahatsızlığı var, düzelir miydi? Efecan ile Halil vardı, orada Cengiz düşündüğüm oyuncuydu. Kenan oynuyor, Abdülkadir vardı. Salih’e gelince orta alanda benim düşündüğüm oyuncular ortasında Ozan, Okay, İrfan, Hakan, Taylan, Dorukhan vardı. Dorukhan daha güzel durumdaydı. İrfan da sakatlıktan geldi, gol atınca dışarıyı aldık. ‘Hocam fazlaca yoruldum’ dedi. Merih, İrfan ve Cengiz Mart’ta da yoktu. Salih, Berat o dediğim oyuncuların gerisinde düşündüğüm oyunculardı. Taylan’la ilgili bir zahmetim var, Taylan benim seyrettiği maçlara bakılırsa daha durağan geldi. Uygun görmüyorum. Dorukhan ortada parlıyor lakin daha düzgün göründü. Kaan’ı denedim Kaan daha yeterli geldi. Taylan turnuvadan geldi birinci geldiği gün ameliyat oldu. Tabibi aradım, ‘Var mıydı sakatlığı?’ dedim ‘Yok önlem gayeli oldu’ dedi. Nasıl bir iştir anlamadım dedim. Lakin bir belirti görmedik, egzersizleri yaptı lakin temposu düşüktü. Olsa söylerdim. Temposu düşüktü, olabilir ki bir rahatsızlığı vardı, kasık fıtığı vardı büyük ihtimalle. Onun üzerine gelip ameliyat oldu. Lakin olumsuz bir durum. Benim için de olumsuz lakin asıl onun için olumsuz. En azından gelip hocam sakatlığım var ne düşünüyorsun diyebilirdi? Hasan Ali söylemiş oldu bunu, ‘git ameliyat ol’ dedik. Bunda yapacak bir şeyim yok. Sakatlığım yok diyor bana, ameliyat niçin oldu? Ben de size soruyorum.”