Gheorghe Hagi’den “Hagi mi, Alex mi” sorusuna karşılık: Ben tarihi sahanın ortasında yazdım

Deniz

Member
Galatasaray’ın efsane ismi Gheorghe Hagi, sarı-kırmızılıların yeni transferleri Rumen futbolcular Olimpiu Morutan ile Alexandru Cicaldau‘nun fazlaca çalışması gerektiğini ve kendilerini ispat edebilmeleri için vakte muhtaçlıkları olduğunu söylemiş oldu.

Hagi, teknik yöneticiliğini yaptığı Romanya grubu Farul Constanta’nın Galatasaray ile Florya Metin Oktay Tesisleri’nde oynadığı ve 3-1 kazandığı hazırlık maçının akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Sarı-kırmızılıların takımına kattığı vatandaşları Morutan ve Cicaldau ile ilgili görüşlerini aktaran Gheorghe Hagi, “Rumen futbolcuların epeyce çalışması gerekiyor. Adaptasyon sağlamaları lazım. Oynadıkları maçlarda Galatasaray’da olmayı hak ettiklerini gösterdiler. Vakte muhtaçlıkları var.” tabirlerini kullandı.

İki oyuncunun Galatasaray’a transferinde rolünün bulunmadığını belirten 56 yaşındaki Rumen teknik adam, Morutan ile kıyaslanmasıyla ilgili bir soruyu, “Öyle bir karşılaştırmanın yapılmaması gerekiyor. O genç ve yetenekli bir futbolcu. Sabır biraz. Vakit lazım. Yavaş yavaş kendisini ispat edecek.” formunda yanıtladı.

İstanbul’a döndüğü için epeyce memnun olduğunu lisana getiren Hagi, “Bizimle hazırlık maçı oynadıkları için hocama (Fatih Terim) teşekkür ederim. Galatasaray’ın başında epeyce değerli bir insan var. O ne yapılacağını biliyor. Galatasaray, en büyük muvaffakiyetlerini Fatih Terim ile kazandı. Biz ise ekibi yeni oluşturuyoruz, çabucak hemen yolun başındayız. Deneyim kazanmamız için güzel bir maç oldu. Öğreneceğimiz fazlaca şey var. İki kadro için de uygun bir maç oldu. Meskenime döndüğüm için epeyce memnunum.” diye görüş belirtti.

“Ben tarihi sahanın ortasında yazdım”

Hagi, Fenerbahçe’nin efsane ismi Alex de Souza’yla kıyaslanmasıyla ilgili bir soru üzerine ise “Benim yanıt vereceğim bir soru değil. Ben kendimi alanda ispat ettim. Ben tarihi sahanın ortasında yazdım. Bu konularda konuşmayı diğer insanlara bırakıyorum.” sözlerini kullandı.

Son olarak Galatasaray taraftarını fazlaca sevdiğini vurgulayan Gheorghe Hagi, bir basın mensubunun “Hedeflerinde bir gün Türkiye var mı?” sorusuna gülerek “Yüzde 100” karşılığını verdi ve kelamlarını tamamladı.