Gürmen Group’un ‘Üstün Performans’ı tescillendi

Selinx1

New member
Gürmen Group, Avrupa Kalite İdaresi Vakfı tarafınca verilen “EFQM Üstün Performansta İlerleme” evrakını aldı.

RAMSEY ve KİP markaları ile hem erkek moda perakendesinde birebir vakitte kuvvetli üretim altyapısıyla üretim ve ihracatta öncü pozisyona sahip Gürmen Group, daldaki muvaffakiyetini tescilledi. Gürmen, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafınca düzenlenen 31. Kalite Kongresi’nde Avrupa Kalite İdaresi Vakfı (European Foundation for Quality Management) tarafınca verilen “EFQM Üstün Performansta İlerleme” dokümanının sahibi oldu.

Kongre kapsamında düzenlenen Türkiye Harikalık Mükafatları Töreni’nde verilen “EFQM Üstün Performansta İlerleme” dokümanı Gürmen Group İdare Konseyi Üyesi Yasemin Gür Solmaz’a takdim edildi. Kongrede ayrıyeten; “Ulusal Kalite Hareketi Düzgün Niyet Bildirgesi” imza merasimi de gerçekleştirildi. Bu merasimde bildirgeyi, Gürmen Group İdare Şurası Üyesi Yasemin Gür Solmaz ve KalDer İdare Şurası Lideri Yılmaz Bayraktar imzaladı.

KalDer öncülüğünde uygulanan Ulusal Kalite Hareketi programı; performans uygunlaştırma stratejisi olarak EFQM Harikalık Modeli’ni temel alan özdeğerlendirme halleriyle, kurumların kuvvetli ve güzelleştirmeye açık alanlarını tertipli aralıklarla belirleyip, bulgular doğrultusunda daima bir uygunlaştırma hedefliyor.

Gürmen Group İdare Heyeti Üyesi Yasemin Gür Solmaz, kümenin almaya hak kazandığı ‘EFQM Üstün Performansta İlerleme Belgesi’ni; “Değişimi yönetme, performansı uygunlaştırma konusunda şirketleri geliştiren ve destekleyen EFQM Modeli’ni Gürmen olarak kuvvetli bir biçimde sahiplendik ve uygulamaya başladık. Kümemizde 2021 yılında başlayan süreçte, fazlaca kısa müddette büyük bir ilerleme kaydederek evrakımızı aldık. Kümemizin Kastamonu ve Karabük Safranbolu’daki üretim tesisleri ile İstanbul Genel Merkez’de gerçekleşen özdeğerlendirme çalışmaları, EFQM eğitimlerinin yanı sıra sürdürülebilir bedel üretme yolunda tüm takımlarımızın tutkulu ve azimli yaklaşımları, kıymetli katkıları ile idare sistemlerimizde harikalık külçeşidini yerleştirmek ismine değerli bir muvaffakiyet kaydettik. Bu muvaffakiyet tüm Gürmen Ailesi’nin… Gürmen olarak iş dünyasında 50’nci yılımızı doldururken harikalık seyahatimizde kuvvetli adımlar atmayı sürdüreceğiz ve bundan daha sonra EFQM Üstün Performansta Yetkinlik evresi ile yolumuza devam edeceğiz” kelamlarıyla kıymetlendirdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı