Hakan Keleş: Yanlış buluyorum! Herbiçimde Mert’in ikinci golde de ayağı kaydı

Deniz

Member
Beşiktaş deplasmanından 4-0’lık galibiyetle ayrılan Giresunspor’da Teknik Yönetici Hakan Keleş maçın akabinde konuştu. Galibiyetin yanı sıra ekip olarak biroldukca kazanımları olduğunu söz eden Keleş, grubunun attığı son gol niçiniyle de oyuncularına kızdığını söylemiş oldu.

Üstün Lig’in 14. haftasında Beşiktaş’ı deplasmanda 4-0 mağlup eden Giresunspor’da Teknik Yönetici Hakan Keleş maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuştu. Galibiyet niçiniyle keyifli olduklarını söyleyen Hakan Keleş, “Galibiyet almak istiyorduk. Puana muhtaçlığımız var. Oyuncularım maçın başından sonuna kadar disiplin arasındaydiler. Dayanılmaz bir efor sarf ettiler. Genel olarak Beşiktaş’ın baskılı başlayacağını biliyorduk. Denetimli oyun sergiledik. Beşiktaş öne geçebilirdi fakat penaltıyla kırılma anı yaşandı ve bir türlü toparlayamadılar biz de bundan faydalandık. Oyun olarak fazlaca uygun oynadığımızı düşünmüyorum fakat skor elde ettik. bu biçimde bir galibiyete muhtaçlığımız vardı. 3 puan kazandık. Kalıcı olmak istiyoruz ligde. Gol yememek hayli kıymetliydi benim için. Buna da epey ehemmiyet veriyorum. Yakaladıklarımızı attık. Gol atamayan birtakım oyuncularımız vardı, onlar da gol attı. Biroldukça şeyi kazandık diyebilirim bugün. Beşiktaş’ın berbat gidişatı var lakin Trabzonspor’dan daha sonra ikinci sıradalar iç alanda. Biz de bu periyoda kadar baskılı oynuyorduk. Geri çekilmek üzere bir fikrimiz yoktu. Burada makus gidişatın verdiği bir baskı olacağını biliyorduk. Denetimli oyunu tercih ettik. Oyun olarak hayli mutlu değilim. Atakta epey tesirli Beşiktaş ancak savunmada zaafları vardı. Onlardan yararlandık diyebilirim” diye konuştu.

“Attığımız golü katiyen yanlış buluyorum”

“Beşiktaş’ın erteleme talebini destekledik”

Son olarak Beşiktaş’ın erteleme talebiyle ilgili konuşan Keleş, “Başkanımız Beşiktaş’ın talebini söylemiş oldu, ben de “Bizim için fark etmez. Cumartesi de oynarız, Pazar da oynarız” dedik lakin federasyon galiba müsaade vermemiş. Bizim maçın ertelenmesi konusundaki duruşumuz böyleydi” diyerek kelamlarını tamamladı.