Hıncal Uluç: Aykut Kocaman’ı ulusal kadro hocası yapmak isteyen Rıdvan Dilmen’miş oysa; kendisi de futbolun başına geçmek üzere

Deniz

Member
Sabah gazetesi muharriri Hıncal Uluç, Rıdvan Dilmen‘in kendi şahsi hesapları ortasında konuştuğuna inandığını söyleyerek, “Aykut Kocama’ı ulusal kadro hocası yapmak isteyen Rıdvan Dilmen’miş oysa; kendisi de futbolun başına geçmek üzere” dedi.

Maç sonlarında genelde Rıdvan Dilmen’i izlese de artık Dilmen’in kendi şahsi hesapları ortasında konuştuğuna inandığını lisana getiren Uluç, “Spor’un Pazar akşamları yayınladığı ‘Takım Oyunu’nu birinci sefer sabırla sonuna dek izledim. Genelde maç bittikten daha sonra, kimi birtakım Rıdvan Dilmen’i izlerdim. Fakat o yaptığı Aykut Kocaman Destanı programından daha sonra, onun samimi görüşlerini yansıtmadığına, kendi şahsi hesapları ortasında konuştuğuna inandım. O konuşmadan iki hafta daha sonra kovulan Kocaman’ı Ulusal Ekip Hocası yapmak isteyen oymuş oysa… Kendisi de futbolun başına geçmek üzere…” diye yazdı.

“Sen herkesi kör, alemi sersem mi sanırsın?”

Rizespor müsabakasında Fatih Terim‘in takım tercihlerini ve oynanan eleştiren Hıncal Uluç, şunları kaydetti:

“Fatih Terim’i, yakın aile dostluğumuza karşın en çok eleştirenlerden biriyim biliyorsunuz. ‘Fatih üzere bir Usta, 2000 yılının UEFA Şampiyonu Galatasaray’ını yaratan adam, gözünün önündeki gerçekleri nasıl görmez’ diyordum ya. Görmüyormuş hakikaten… Zira Fatih Hocam maçları kendi beynindeki takıntılara bağlı olarak farklı görüyormuş halbuki. Birinci yarı epey hoş oynadık’ dedi, diyebildi inanır mısınız? O denli görmüş zira. İnanarak söylüyor, bu yüzden. Belhanda’sının yerine koyduğu Babel’i ve Feghouli’si ile yeniden o ağır, yana geriye oyunlarla kadronun suratını bilerek kesmesinin niçini, ne demekse ‘Set Oyunu’ kurmakmış meğerse. Ve kadro tekrar ne demekse ‘Çok karakterli bir set oyunu’ oynamış… en çok bunun için keyifli olmuş. Bir de Feghouli ve Babel’i yine kazandığı için. Güler misin, ağlar mısın? Fatih Hocam bir kere daha soruyorum, Ziya Paşa üzere: ‘Sen herkesi kör, alemi sersem mi sanırsın?'”

Yazının tamamı için