Huobi, Spot Süreç Hizmetlerini Cebelitarık’a Taşıyarak Küresel Büyüme Amaçları İçin Kıymetli Bir Adım Daha Attı

Selinx1

New member
Huobi, Spot Süreç Hizmetlerini Cebelitarık’a Taşıyarak Küresel Büyüme Maksatları İçin Değerli Bir Adım Daha Attı

Huobi Group, Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (GFSC) aldığı onay ile Huobi Global’in spot süreç faaliyetlerini, şirketin iştiraki olan ve Cebelitarık mevzuatına tabi Huobi Technology (Gibraltar) Co. Ltd’ye taşıyacağını deklare etti. Huobi Group bu biçimdece daha evvel GFSC’den dağıtık defter teknolojisi (DLT) lisansı alan Huobi Gibraltar aracılığıyla spot süreç hizmeti sunabilecek. DLT lisansı, GFSC onaylı aksiyonlar kapsamında, DLT kullanarak diğerlerine ilişkin kıymetlerin saklanmasına yahut aktarılmasına imkan sağlıyor.

Şimdiye dek, Huobi Gibraltar yalnızca kurumsal ve yüksek hacimli süreç yapan ferdi kullanıcılar için dijital varlık alım-satım platformu ve OTC (doğrudan iki taraf içinde gerçekleşen işlemler) hizmetleri sunarken; atılan yeni adım ile ferdî kullanıcılar da bu hizmetlerden faydalanabilecek.

Mevzuyla ilgili açıklama yapan Huobi Group kurucu ortağı Du Jun, “Bu adım, Huobi’nin büyüme amaçları için kıymetli bir dönüm noktası. Kripto para kesiminde mevzuata uyumluluk yaygınlaşırken, bizim de bu eğilime ayak uydurmamız gerek” kelamlarına yer verdi ve şu biçimde devam etti: “gayet tecrübeli, sofistike ve küresel olarak kabul goren bir finansal hizmet merkezi olan Cebelitarık, gereksinimlerimiz için gerçek karşılık.”

Cebelitarık, 2018 yılında gaye odaklı bir dağıtık defter teknolojisi (DLT) için düzenleyici çerçeve oluşturan birinci bölge. Dokuz ana husustan oluşan bu çerçeve, mevzuat ve yenilik içinde bir istikrar kurarak kripto para kesimine esnek bir yaklaşım sağlamak için tasarlanmıştı. Huobi Gibraltar’ın DLT lisansı, bu yasal çerçeve ile sağlanan birinci lisanslardan da bir tanesiydi.

Huobi, 2017 yılından beri mevzuat ahengi için çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne dek Huobi Group tarafınca elde edilen lisanslar:

• Cebelitarık’ta DLT lisansı, kredi lisansı ve bağış tescili
  • Japonya’da 007 kripto para borsa lisansı
  • Hong Kong’ta 4. Tıp (menkul değer danışmanlığı), 9. Tıp (varlık yönetimi), Tröst ve TCSP lisansları
  • Nevada, Amerika Birleşik Devletleri’nde tröst şirketi lisansı
Huobi ilerleyen süreçte de global yayılım stratejisinin hizmet verdiği ülkelerdeki yasa ve mevzuatlar ile ahenk ortasında olması için gerekli tüm adımları atacaktır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı