İşte Fatih Terim’in ayrılığının perde ardı: “Alın bildiğiniz üzere yönetin!”

Deniz

Member
Hafta sonunda sarı kırmızılı kadronun Giresunspor karşısında beklenmedik bir yenilgi almasından daha sonra Galatasaray’da bir müddetdir kaynayan kazan patladı.

Giresunspor hezimetinin akabinde Teknik Yönetici Fatih Terim’e ulaşmak isteyen Lider Burak Elmas, tekraren aramasına rağmen Terim, Başkan’ın telefonlarına geri dönmedi.

Bunun üzerine bugün erken saatlerde Burak Elmas ve idarenin şurasından birtakım üyeler Florya tesislerine giderek Terim’le bir görüşme gerçekleştirdiler.

HaberTürk’ten Erhan Kaan Adıgüzel’in haberine nazaran, toplantıda Lider Elmas, teknik yönetici Terim’e “Hocam 20 küsur yıldır farklı periyotlarda birlikte çalıştık. En büyük muvaffakiyetleri birlikte elde ettik. Sen topluluğumuz için kıymetli ve pahalı bir isimsin. Bu süreçte sen de yıpranıyorsun. Gel Sportif A.Ş.’de bakılırsav al. İdare heyeti üyesi ol, murahhas aza ol. Yeni teknik yöneticisi de birlikte belirleyelim. Sportif A.Ş.’ye deneyiminle güç kat. Lakin artık saha kenarını bırak. Ekibi gençleştirirken, kulübede de bu biçimde bir şey yapalım. Sen de bu işi şirket yöneticisi olarak yönet” dedi.

Terim, Burak Elmas’ın bu teklifini hiç düşünmeden reddederken, “Ben bu gençleştirme operasyonu için mesleğimi ortaya koydum. Siz ise benim gerimde durmadınız. Artık bana idare heyeti teklif ediyorsunuz. Benim bu biçimde bir şeye gereksinimim yok. Buyurun grup sizin, kulüp sizin; bildiğiniz üzere yönetin” diyerek Başkan’a istifasını sundu.

Bu karşılık karşısında şaşıran Lider Elmas, “Tamam bu biçimde” diyerek Florya’dan ayrıldı.

Terim’in Sportif A.Ş.’de idare konseyi üyesi olarak yer alması daha evvel de gündeme gelmiş lakin Terim bu hususta nabzını yoklayan şahıslara “Futbol benim işim. Hobim değil” diyerek meccanen yapılan bu biçimde bir misyonu kabul etmeyeceğinin sinyallerini vermişti.