İstek Çalımbay: Takım kurmakta hayli büyük problem yaşıyorum

Deniz

Member
Demir Küme Sivasspor için Spor Toto Muhteşem Lig’de 2022-2023 dönemi sportmen sıhhati tarafından problemli başladı.

Kırmızı-beyazlı takım geride kalan 7 lig maçının yanı sıra UEFA Avrupa Ligi’nde ve UEFA Konferans Ligi’ndeki müsabakalarda, sakatlıklar niçiniyle 6 kıymetli oyuncusundan mahrum kaldı.

Söz konusu maçların kimilerinde Erdoğan Yeşilyurt, Yazgı Keita, Robin Yalçın, Ziya Erdal, Leke James ve Ahmed Musa’nın sakatlık yaşaması teknik kadroyu soruna soktu.

Milli ekip maçlarından dolayı lige verilen ortada orta saha oyuncusu Erdoğan Yeşilyurt ve sol elindeki kırık niçiniyle ameliyat edilen Mukadderat Keita kırmızı-beyazlı takımla çalışmalara başlarken, savunma oyuncuları Robin Yalçın ve Ziya Erdal kadrodan farklı çalışmalarını sürdürüyor.

Sol kolunda kırık tespit edilen ve tedavi sürecine başlanan gole dönük orta saha oyuncusu Ahmed Musa ile sol ayak tarak kemiğindeki kırık niçiniyle ameliyat edilen golcü oyuncu Leke James’in tedavileri ise devam ediyor.

“Kadro kurmakta epey büyük eza yaşıyorum”

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, sakat oyuncularının sayısının fazla olmasından dolayı takım kurmakta epeyce büyük kasvetler yaşadığını söylemiş oldu.

Özellikle forvet sınırında dertlerinin olduğunu belirten Çalımbay, “Kadro kurmakta epeyce büyük sorun yaşıyorum, forvette hayli zahmetimiz var. Leke James’in en az 6-7 hafta oynaması mümkün değil. Baht Keita’nın eli kırık, Robin Yalçın ile Ziya Erdal’da yırtık var, Erdoğan Yeşilyurt tahminen güzelleşebilir. Oldukça sakat arkadaşımız var ve bu niçinle ıstırap yaşıyoruz. Bu bir mazeret değil. Avrupa kupaları ve ligde gitmek istiyorsan bu ezalara katlanacaksın.” diye konuştu.

Çalımbay, güç devirde taraftarlara hayli muhtaçlıklarının bulunduğunu vurgulayarak, “Taraftarın kadroyla bütünleşmesi, kadrosuna sahip çıkması gerekiyor. Sivasspor’a her insanın sahip çıkması gerekiyor. Hepimizin sorumluluk alması gerekiyor ki şu durumdan bir an evvel kurtulalım. Bana bakılırsa durumda da bir şey yok. Biz düzeliriz, biz bunları fazlaca yaşadık. Beşerler panik yaptığı için bizim de yapacağımız tek şey kenetlenmek.” sözlerini kullandı.

Ligin birinci 7 haftasında 4 birliktelik ve 3 mağlubiyetle 4 puan alabilen Sivasspor, 17. sırada bulunuyor. Sivasspor, ligin 8. haftasında 2 Ekim Pazar günü Atakaş Hatayspor’u konuk edecek.