Jonas Svensson: Belhanda ve Balotelli üzere uygun kadro arkadaşlarım var

Deniz

Member
Muhteşem Lig grubu Adana Demirspor’un yeni transferlerinden Norveçli sağ bek Jonas Svensson, düzgün bir grup olacaklarını söylemiş oldu.

Mavi-lacivertlilerle 3 yıllık mukavele imzalayan 28 yaşındaki Svensson, grubunun Bolu kampında yaptığı açıklamada, Adana Demirspor’dan birkaç ay evvel teklif aldığını söylemiş oldu.

Kontratı bittikten daha sonra rastgele bir kulüple mutabakat yapmadığını belirten Svensson, şöyleki devam etti:

“Uzun müddettir de Hollanda’daydım. Son gelişen olaylarla burası daha fazlaca ilgili çekmeye başladı. Kenti ziyaret ettim. Kenti ve insanları sevdim. Türkiye’deki futbol hakkında epeyce şey duydum. O yüzden epey heyecanlıyım, bir an evvel başlamak istiyorum. Buraya gelmeden Adana Demirspor’u bilmiyordum. Büyük bir kulüp olduğunu duyduğumda toplumsal medyadan bir epeyce imajlarını izledim. Menajerlerim gruptan Pa Dibba ile bağlantıya geçtiler. Ondan kulüp ve taraftarlarla alakalı fazlaca düzgün şeyler duydum. Taraftarla buluşacağım ve yeni statta oynayacağım için epeyce heyecanlıyım, dört gözle bekliyorum.”

“Fenerbahçe ile oynayacağımız için de fazlaca heyecanlıyım”

Svensson, gençken orta alanda da oynadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“O yüzden biraz ofansif bir sağ bek oyuncusuyum. Kendim hakkında hayli fazla konuşmayı sevmiyorum, göstermeyi tercih ederim. Yüzde 100’ümü vereceğimden ve epey çalışacağımdan emin olabilirsiniz. Yapılan transferlerle kulübün Muhteşem Lig’i ne kadar ciddiye aldığını gördüm. Çok kıymetli transferler yapıldı. Güzel bir kadro olacağız. Belhanda ve Balotelli üzere uygun grup arkadaşlarım var. Onlarla buraya gelmedilk evvel tanıştım. Çok heyecanlıyım, hoş şeyler olacağını düşünüyorum. Birinci maçı dört gözle bekliyorum. Fenerbahçe ile oynayacağımız için hayli heyecanlıyım. Başlangıç için hoş bir maç olacak. Bu maç konutumuzda olacak ve o yüzden başka bir heyecanım var. Taraftara tek mesajım ‘gelin ve izleyin.”