Jose Mourinho, Atalanta maçında çılgına döndü: Oyuncularıma palyaço olun demeliyim!

Deniz

Member
İtalya Serie A gruplarından Roma’nın teknik yöneticisi Jose Mourinho, Atalanta maçında beklediği penaltı sonucu çıkmayınca hayli sonlandı ve alana girdi. Deneyimli teknik yönetici bu hareketi daha sonrası kırmızı kart gördü.

İtalya Serie A’da pazar gecesi Roma ile Atalanta karşı karşıya geldi. Roma’nın konut sahibi olduğu maçı Atalanta tek golle kazanırken, müsabakanın başında yaşanan bir pozisydaha sonrasında Jose Mourinho kırmızı kart gördü.

59 yaşındaki Portekizli teknik adam, Roma Olimpiyat Stadı’ndaki maçın 54. dakikasında hakemin sonucuna itiraz etmek için saha içine girdi. Roma atağında Nicolo Zaniolo ceza alanı ortasında Atalanta stoperi Caleb Okoli tarafınca yere indirildi. Lakin penaltı sonucu çıkmadı ve Zaniolo’nun faul yaptığı sonucu verildi.

Karar daha sonrası çılgına dönen Mourinho, orta hakem Daniele Chiffi’nin üzerine yürümek isterken kuvvetlikle tutuldu. Portekizli çalıştırıcı kırmızı kart gördü ve alandan ihraç edildi.

“Palyaço olun demeliyim”

Maçtan daha sonra basın mensuplarına konuşan Mourinho, “İşler berbat gitti zira oynama biçimimiz göz önüne alındığında kazanmamız gereken bir maçı kaybettik. Alanda olanları maçı kazanacak kadar düzgün iş çıkardılar lakin ne yazık ki gol atamadık ve bu yüzden kaybettik.” dedi.

Kırmızı kart gördüğü konumla ilgili konuşan Portekizli hoca, “Çok net bir penaltımız verilmedi. Hakeme sebebini sordum ve Zaniolo düşmedi diye penaltı vermediği konusunda bana karşı net olmasını istedim. Bu yüzden oyuncularıma tavsiyemi değiştirmeliyim. Onlara ayaklarının üzerinde durmaya çalışma, topla oynama, bir yüzme havuzuna dalış yapar üzere palyaço ol demeliyim. Bu ligde bunu yapın, zira aşikâr ki penaltıları bu türlü alabiliyorsunuz.” sözlerini kullandı. (Sözcü)