Jose Mourinho: İngiltere’nin mukadderatını bir çocuğa bıraktılar

Deniz

Member
İtalya’nın kupayı kaldırdığı finalin akabinde Jose Mourinho, Bukayo Latife‘ya sahip çıkıp İngiliz yıldızları topa tuttu.

Jose Mourinho tenkitlerinde lisanından düşürmediği Luke Shaw‘a bir kere daha gönderme yaptı ve penaltı atışlarında sorumluluk almayan İngiliz futbolcuları eleştirdi.

İngiltere, Wembley’de 55 yıllık yazgısı değiştirerek kupaya uzanmak istese de zaferi tadan taraf İtalya oldu.

Müsabakanın uzatma dakikalarında penaltı atışları için yedek kulübesinden oyuna dahil olan Marcus Rashford ve Jadon Sancho atışlarda isabet bulamadılar.

İki yıldızın akabinde topun başına geçen Bukayo Latife da bahtı değerlendiremedi.

Jose Mourinho ne söylemiş oldu?

Goal Türkiye’de yer alan habere bakılırsa, eski Chelsea, Manchester United ve Tottenham menajeri, talkSPORT’a yaptığı açıklamada İngiltere’nin penaltı atışlarında genç oyunculara yer vermesine şaşırdığını lisana getirdi ve şunları kaydetti:

“Saka, bir ülkenin mukadderatını omuzlarında taşıyordu. Bu, bir çocuğun omuzlarında taşıyabileceğinden epeyce daha fazlası. Bu soruyu Gareth’e sormalı mıyım bilmiyorum lakin. Orada olması gereken oyuncular yoklardı. Asıl orada olması gerekenler sorumluluktan kaçıyorlar. Gareth o kadar dürüst bir adam ve gözetici bir menajer ki, A oyuncusunun yahut B oyuncusunun penaltı kullanmak istemediğini söyleyeceğini asla düşünmüyorum. bu biçimde bir durumda Raheem Sterling neredeydi? John Stones neredeydi? Luke Shaw neredeydi?”

Gareth Southgate ne söylemiş oldu?

24 yaşın altındaki bu üç oyuncunun penaltılar için seçilmesi tenkit konusu olurken, Gareth Southgate bu seçimin sorumluluğunu üzerine aldı ve şu biçimde konuştu:

“Penaltıları kullanmaları benim tercihimdi, Bukayo, Marcus ya da Jadon’ın değil. İdmanlarda yaptığımız çalışmalar kararında bu sıralamaya karar verdik. Marcus ve Jadon’ı oyuna almak bir kumardı, lakin bu kumarı daha erken oynasak tahminen maçı uzatmalarda kaybedebilirdik.”