Karahasanoğlu’ndan İmamoğlu’nun icra adımına reaksiyon

Bilgin

Global Mod
Global Mod
İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, Akit TV’ye açtığı davadan kazandığı tazminatı almak için icra başlattı. İmamoğlu’nun avukatı, Akit TV’nin ofisine gelerek bilgisayarların gdolayılmesini istedi.

Yeni Akit Gazetesi Müellifi Ali Karahasanoğlu, İmamoğlu’nun Akit TV’den 20 bin; Akit TV’nin ise İmamoğlu’ndan 21 bin 500 TL alacaklı olduğunu belirtti. Kendilerinin icra yoluna gitmediğini vurgulayan Karahasanoğlu bugünkü yazısında, “Bizim icra ile, mahkeme ile işimiz olmaz. Kimseyi icraya vererek, onurunu zedelemek istemeyiz. Her ne kadar bizim alacak daha fazla olsa da.. O istemezse, biz de artık kalkıp, İBB Başkanı’nı hacizlik duruma düşürmeyelim” sözlerini kullandı.

İmamoğlu’nun avukatlarının Cuma namazı vaktinden hemilk evvel Akit TV ofisine geldiğini aktaran Karahasanoğlu yaşananları şöyleki anlattı:

Dün icra memurunu da yanına alan, Ekrem İmamoğlu’nun yarım asırlık avukatı Kemal Polat’ın yanından iki avukat, Cuma vaktine 45 dakika kala, haciz için kapımızı çalıyorlar..

Çabucak destek evrakları bulup, mahkeme kararlarını tek tek sunduk.

“Bak avukat hanım.. Sen bizden 20 bin TL istiyorsun ya.. Bak senin yanında çalıştığın Kemal Polat’ın girdiği evrakta Akit TV’ye 5.600 TL ödemeye mahkum olmuşsunuz..” dedik.

daha sonraki belgeyi çıkardık.

“Haberiniz olmaması mümkün değil. Kemal Polat’ın yanından geldiğinizi söylüyorsunuz. Bakın Kemal Polat’ın ismi, mahkeme sonucunın taraflar kısmında, Ekrem İmamoğlu’nun vekili olarak yazılmış. Bu mahkeme sonucunda da, Kemal Polat’ın isminin çabucak altında, hakim demiş ki: 4,280 TL’nin Ekrem İmamoğlu’dan alınıp, Akit TV’ye verilmesine.”

bu biçimde bu biçimde.. Mahkeme ilamlarını gösterip, 21 bin 500 TL’lik alacağımızı yargı kararları ile ispat ettik mi?

Ettik..

Ekrem İmamoğlu ismine hacze gelen avukatlar da, tam Ekrem Beyefendi üzere, konutlara şenlik:

“Siz de Ekrem İmamoğlu’nu icraya verin, siz de ondan alacağınızı alın.”

Fesubhanallah..

Sen beni icraya vereceksin..

Ben seni icraya vereceğim..

Sen bana 21 bin 500 TL ödeyeceksin..

daha sonra ben de sana 20 bin TL ödeyeceğim..

Sen para kazanmaya çalışırken.. Cebinden çokdan bin beşyüz TL çıkmış olacak..

Sen bu hesaptan bir şey anladın mı?

Hani Cuma’ya gittisi geldisi olmasa, Ekrem’in avukatlarına ağa ile köylü fıkrasını anlatacaktım.. “Şunu ye, eşek senin olsun” diye başlar.. Sonunda.

“Biz bu .. niçin yedik” diye biter..

Sizin yapmak istediğiniz bu..

Lakin biz ne ağayız.. Ne de köylü..

“Bunun mantıklı tahlili, bizim alacağı, sizin alacakla takas edelim, bu mevzu kapansın” dediysek de..

Ekrem’in avukatı “Ağa ile köylü” fıkrasını hayata geçirmek niyetinde..

Hatta bir orta..

“Tamam tamam. Bizim alacaklı olduğumuz, şu anki icra takibinin olduğu evrakta bile, sizin bizden 5 bin TL alacağız görünüyor. Bizim bunu düşüp icra takibi yapmamız gerekirdi. Ben o mahsubu yapıyorum” dedi..

“Birini kabul ediyorsun da, başkalarını niçin kabul etmiyorsun” deyince..

Koridora çıkıp, Ekrem ağabeyine mi, yoksa Kemal ağabeyine mi sordu, “Ben bu biçimde dedim ancak. Siz ne dersiniz” diye.

“Zinhar, siz ordan haber yapılmasında kullanılan bilgisayarları almadan çıkmayın. Siz bilgisayarları alın. Haber yapamasınlar.. daha sonra onlar alacaklarını icraya versinler” talimatı gelmiş olmalı ki..

Avukat hanım ondan da vazgeçti.. Biz de..

Ekrem İmamoğlu’nun, yalnızca belediyecilikten değil..

Yalnızca hukuktan değil..

Karşılıklı alacak borç mahsuplaşmasından da bir şey anlamadığını öğrenmiş olduk..

“CANLI YAYINI KESMEK İÇİN GELMİŞLER, BAŞARAMADILAR”

CHP’lilerin ‘basın özgürlüğü’ telaffuzuna atıfta bulunan Karahasanoğlu, şu sözlerle reaksiyonunu lisana getirdi:

Affedersiniz, bu arkadaşlar ne diyorlardı:

“Basın özgürlüğü” değil mi?

“Basın hür olmalı” diyorlardı, değil mi?

Bu ne pekala?

Masa, koltuk, sandalye, kağıt vesair biroldukça şeyi haczettirme imkanı var iken..

“Sizin canlı yayında kullandığınız kameralar nerde” diyen avukatları vekil tutan Ekrem İmamoğlu..

Canlı yayını kestirmek için gelmişler..

Başaramadılar.. Başaramayacaklar.