Kulüpler Birliği Vakfı’nın yeni lideri Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu oldu

Deniz

Member
Kulüpler Birliği Vakfı’nda yeni lider Ahmet Ağaoğlu oldu. sonucu, toplantı daha sonrası Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi deklare etti.

Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı daha sonrası açıklama yapan Ahmet Işık Çebi, “6 ay evvel kendi isteğim ile başladığım Kulüpler Birliği başkanlığından ayrıldım. Yeni lider Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu oldu. Türk futbolcunun güç periyottan geçtiği süreci daha evvel Mehmet Sepil omuzlarında taşıdı. daha sonrasında ben taşıdım. Ahmet Ağaoğlu’nun başarılı olacağına inanıyoruz” diyerek yeni devri duyurdu.

Çebi daha sonrası açıklama yapan Ahmet Ağaoğlu, “Türk futbolunun en zahmetli sürecinde başkanlık yapan hem Ahmet Parıltı Çebi liderime birebir vakitte bundan evvelki lider Mehmet Sepil’e epey teşekkür ediyorum. Türk futbolu şiddetli bir müddetçten geçiyor. Ekonomik, idari meseleler var. Acilen çözmemiz gereken meseleler içerisinde ekonomik ve sportif problemler var. Bugün itibariyle yaşadığımız problemleri kaleme alarak önümüzdeki bir kaç gün içerisinde Türkiye Futbol Federasyonu’na bildireceğiz. Zahmetli bir müddetç. Bütün kulüplerle bir arada el ele vererek en az hasarlı bir biçimde buradan çıkmak için çalışacağız” dedi.

Kulüpler Birliği’nde bir an evvel profesyonellik gelmesi gerektiğini kaydeden Ağaoğlu, “Bir daha sonraki adımda Muhteşem Lig AŞ olması yolunda genel heyette 21 kulübün mutabakatını aldık. Bizler fahri bakılırsav yapan insanlarız. Bir kulüp liderinden bu kadar fedekarlık yapmak haksızlık olur. Fazla mesainin gerektiği süreçte istekli olan bir beşerden fazla bakılırsav beklemek optimistlik olur. Bir daha sonraki süreçte, profesyonel bir yapıya kavuşmak için çalışmalarımıza başlayacağız” diye konuştu.

Kulüplerin yaşadığı sıkıntılara dikkat çeken Ahmet Ağaoğlu, “Mali problemler kulüplerin kendi meseleleri. Lakin bunlar toplandığında Türk futbolunun sıkıntıları oluyor. Bugün TFF’nin aldığı bir kararda Kulüpler Birliği’nin de fikir belirtmesi lazım. Yaşadığımız süreç, ortalama aldığımızda 2 sene öncesine nazaran kulüplerin gelirlerinde yüzde 60-70 gerileme var. Bu süreçten yüzümüzün akıyla çıkmazsak, Türk futbolunun geleceği ismine optimist olma talihimiz kalkıyor” sözlerini kullandı.