Kuntz, “Ferdi Kadıoğlu vatandaşlık müracaatında bulunmalı” dedi, babası kimlik kartını paylaştı!

Deniz

Member
Spor Servisi

A Ulusal Futbol Kadrosu Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, Ferdi Kadıoğlu‘nun ulusal kadroda forma giymesi için Türk vatandaşlığına başvurması gerektiğini söylemiş oldu, genç futbolcunun babası, “Ferdi Kadıoğlu TC kimlik kartı gerisini size bırakıyorum TFF.” paylaşımında bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Ulusal Kadrolardan Sorumlu İdare Şurası Üyesi Hamit Altıntop ve Stefan Kuntz, ajans ve gazetelerin spor müdürleriyle Riva’daki Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen sohbet toplantısında bir ortaya geldi.

Alman teknik adam, Fenerbahçeli Ferdi Kadıoğlu’nun durumunun sorulması üzerine, “Öncelikle Ferdi’nin hangi ulusal ekibi seçeceğine karar vermesi gerekiyor. ondan sonrasındasında kendisinin Türk vatandaşlığı için müracaatta bulunması lazım. Akabinde kendisi için FIFA nezdinde ulusal grup değişikliği başvurusu yapılabilir.” kelamlarını kullandı.

Kuntz’un açıklamalarının akabinde toplumsal medyadan bir paylaşımda bulunan Ferdi Kadıoğlu’nun babası, Fenerbahçe’de forma giyen futbolcunun Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartının fotoğrafını koyduğu paylaşımda, “”Ferdi Kadıoğlu TC kimlik kartı gerisini size bırakıyorum TFF.” sözlerini kullandı.

“Sergen Yalçın’la dalga geçmedim, özür dilerim”

Stefan Kuntz, imza merasiminde Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın‘a yönelik “Sergen Yalçın’ı teknik yönetici olarak gördüğümde kahkahalar attım” kelamlarının tartışıldığının hatırlatılması üzerine ise “Bu muhakkak dalga geçmek üzere bir şey değildi. Yalnızca gerçek niyetin kalpten söylenirken, hürmet ögesi barındırırken latife yollu tanımıydı. Bana ‘Oynadığın en düzgün orta saha oyuncusu kim?’ diye sorsalar, her vakit ‘Sergen’ derim. Kalpten söylenen, ortasında hürmet da barındıran bu küçük espriden yanlış anlaşılma oluştuysa özür dilerim.

Fakat beşerlerle çalışma yolumun anlaşılması açısından sizlere fikir verdiğini düşünüyorum. Ortaya küçük şeyler katmak biçimimdir. Sergen’le çabucak hemen görüşmedim. Dört maç geçtikten daha sonra hocaları ve kulüpleri ziyaret cinslerimiz başlayacak. Zira telefonla görüşme yapmaktan çok yüz yüze görüşme yapmanın sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Hakikaten bu küçük yanlış anlaşılmayı büyütmeye gerek yok.

” sözlerini kullandı.

Kuntz, “Almanya’da yetişen yetenekli gençlerin Türk Ulusal Ekibi’nde mı, Alman Ulusal Ekibi’nde mı oynamasını istersiniz?” sorusunu, “Natürel ki beni takip etsinler derim. örneğin Ahmed Kutucu’dan bahsedelim. Ahmed’i Alman ulusal grubunu seçmesi için ikna etmeye çalışmıştım. Genç bir oyuncunun vermesi gereken birinci karar bu. Artık kuralları değiştiriyorlar. Artık Ümit Ulusal Kadro için bir resmi maça çıktıktan daha sonra ulusal kadrosu değiştirme bahtı kalmıyor. Avrupa’da uygun bir futbol ağım var. Bu 4 maç geçtikten daha sonra, Türkiye için oynayabilecek her oyuncuyu ulusal ekip için ikna etmeye çalışacağım.” biçiminde yanıtladı.