Liverpool’da Klopp, 6 oyuncu ile yolların ayrılmasını istedi

Deniz

Member
Geçtiğimiz dönem İngiltere Premier Lig’de berbat bir dönem geçiren Liverpool’da teknik yönetici Jurgen Klopp, yeni döneme başlamadan 6 oyuncusunun satılmasını istedi.

Transfer periyodunu çok sessiz geçiren Kırmızılılar, grubun yıldızlarından Wijnaldum’u PSG’ye kaptırdı. Takımını sadece Ibrahima Konate’yi katan Liverpool, yeni dönem öncesi radikal bir karar aldı.

Premier Lig’de yeni döneme 14 Ağustos’ta oynanacak Norwich City maçıyla başlayacak olan Liverpool’da, teknik yönetici Jurgen Klopp, transferlerin bir an evvel bitmesini istedi. Manuel Locatelli, Saul Niguez ve Florian Neuhaus üzere isimlerle görüşmelerini sürdüren Liverpool, çabucak hemen takımına Konate harici yeni bir transfer ekleyemedi.

Yeni dönem takımını şekillendirmek için kısa bir vakti kalan Jurgen Klopp, Premier Lig’in kuralları niçiniyle yerli olmayan oyuncularını elden çıkarmak zorunda. İngiliz basınından Mirror’ın haberine nazaran, Liverpool, 6 oyuncusunu gözden çıkardı.

6 oyuncuya süratli bir biçimde alıcı arayan Liverpool, oyuncuların fiyatlarında de teklif yapan kulüplere kolaylık sağlayacak.

Liverpool’un elinden çıkarmak istediği 6 isim

Divock Origi
– Premier Lig’de geçtiğimiz dönem sırf 17 maçta forma giyen Origi, 1 gol atmayı başardı. 26 yaşındaki forvet oyuncusu tekliflerini bekliyor.

Nathaniel Phillips – Geçen dönem Liverpool’da yaşanan savunmacı sorunu niçiniyle takıma girmeyi başaran Philips’in, İngiliz basınına nazaran 15 milyon Sterlin karşılığında Brighton’a imza atması bekleniyor.

Ben Davies – Liverpool ile çabucak hemen resmi maça çıkmayan Ben Davies, Klopp’un göndermek istediği isimler içinde yer alıyor.

Sheyi Ojo – Geçen dönemi Cardiff City’de kiralık olarak geçiren Sheyi Ojo, bir daha Cardiff City’e kiralanabilir.

Loris Karius – Bir periyot Beşiktaş’ta da forma giyen Karius, Liverpool’da şu an için 4. kaleci pozisyonunda.

Xherdan Shaqiri – Harika Lig’de Galatasaray ve Fenerbahçe’nin çoğunlukla gündemine giren Shaqiri, Klopp tarafınca yeni dönemde düşünülmüyor. Oyuncuyu İtalya’dan Napoli ve Lazio’da istiyor.