Mehmet Topal: 20 yaşındaki üzere heyecanlıyım

Deniz

Member
Beşiktaş’ın yeni transferlerinden Mehmet Topal, teknik yönetici Sergen Yalçın‘ın transferini fazlaca istediğini söylemiş oldu. 35 yaşındaki deneyimli oyuncu, “20 yaşındaki üzere heyecanlıyım. Oynadığım gruplarda giydiğim formanın hakkını sonuna kadar vermeye çalıştım. Burada da birebiri olacak” dedi.

BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde idman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan siyah-beyazlı futbolcu, “Sergen hocayla birinci görüştüğümde benim için fazlaca hoş şeyler söylemiş oldu. Başakşehir’de şampiyon olduğumuz sene Sergen hoca beni fazlaca istemişti lakin koşullar oluşmamıştı. Kendisine fazlaca teşekkür ediyorum, buraya gelmemi epeyce istedi. Kontratım de bitmişti. Benim tek istediğim şey bana güvenen insanları yarı yolda bırakmamak ve gücümün son damlasına kadar uğraş etmek.” tabirlerini kullandı.

Beşiktaş’ta formasının hakkını sonuna kadar vereceğini aktaran 35 yaşındaki deneyimli oyuncu, “20 yaşındaki üzere heyecanlıyım. Oynadığım kadrolarda giydiğim formanın hakkını sonuna kadar vermeye çalıştım. Burada da birebiri olacak. Ben formasını giydiğim toplulukların formasını sırtımda değil, başımın üzerinde taşımaya çaba gösterdim.” diye konuştu.

“Josef’i kardeşim üzere görüyorum”

Josef de Souza ile Fenerbahçe’de birlikte forma giyen Mehmet Topal, eski ekip arkadaşıyla epey yakın olduğunu kaydederek, “Josef ile uzun vakit bir arada oynadık. Benim en yeterli arkadaşlarımdan birisi. Josef’i kardeşim üzere görüyorum. O da beni o denli görüyor. birlikte oynadığımız vakit istatistiksel olarak epeyce uygun performans ortaya koymuştuk lakin maalesef bir algı operasyonuyla insanların başında farklı bir niyet oluşturuldu. En güzel dönemlerimizden birisini geçirmiştik o devirde. Burada alana kim çıkarsa çıksın herkes birbiri için gayret edecek ve kadronun başarısı için elinden geleni yapmaya uğraş gösterecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaş’ın geçen yılki şampiyonluğunun hak edilen bir şampiyonluk olduğunu söyleyen siyah-beyazlı futbolcu, “Beşiktaş geçen sene şampiyonluğu hak etti. Kusursuz özveri gösterip kusursuz maçlar çıkardılar. İnşallah birebir şampiyonluk bu sene de nasip olur.” dedi.

“Şampiyonlar Ligi bu arenanın en yüksek platformu”

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak olması ile ilgili de kıymetlendirme yapan Mehmet Topal, “Ben oynadığım bütün gruplarda şampiyonluklar yaşadım. Kırılması güç bir rekor ancak benim için değerli olan rekor değil, kadronun başarısı. İnşallah yine şampiyonluk yaşarız ve bu da benim için hoş olur. Şampiyonlar Ligi bu arenanın en yüksek platformu ve her oyuncunun oynamak isteyeceği nokta. Şampiyonlar Ligi’nde olmak hayli hoş olacak. İnşallah orada da başarılı oluruz.” halinde konuştu.