Mesut Özil: Vitor Pereira akıllı bir hoca, ne yapacağını biliyor

Deniz

Member
Fenerbahçe’nin futbolcusu Mesut Özil, teknik yöneticileri Vitor Pereira’yla ilgili, “Pereira akıllı bir hoca, ne yapacağını biliyor” dedi.

FB TV’de yayımlanan bir programa katılan Mesut Özil, kamp periyodunda teknik yönetici Vitor Pereira’nın oyun stilini kadroya ilettiğini söylemiş oldu.

Özil, “Son günlerde sıradan sert çalışmalar yaptığımız için bugün hocamız idmanı biraz yavaşça gerçekleştirdi. Herkes memnun, heyecanlı, her şeyini veriyor Fenerbahçe topluluğu için. Kampımızı yapıp, sakatlıksız bir biçimde döneme başlamak istiyoruz” diye konuştu.

Pereira’nın Türk futbolunu yakından tanıdığını belirten Özil, şunları söylemiş oldu:

“Takımla fazlaca âlâ bağlantı kurabiliyor. aslına bakarsanız Fenerbahçe topluluğunu, Türk futbolunu epey yeterli biliyor. O yüzden geldiği için hayli memnunuz. Grubun hamle yapmasını istiyor. Bu bizim de istediğimiz oyun, zira biz Fenerbahçe’yiz. Her ekibe karşı kazanmak istiyoruz. Hoca da bunu temsil ediyor. Oyunculara fazlaca yardım ediyor, konuşuyor. Rastgele bir şey olduğu vakit kapısının her vakit açık olduğunu da söylemiş oldu. Çok olumlu bakıyoruz. İnşallah onunla muvaffakiyete ulaşabiliriz. Oyuncu için bu fazlaca kıymetli. Her oyuncuya değer veriyor. Herkesle tıpkı gemiye binip, şampiyonluğa ulaşmak istiyor. Her sene şampiyonluğa oynayan bir grubuz. Onun için önde hamle etmemiz lazım. Ekip olarak adımlarımızı atmamız lazım. İdmanda da her şey belirli oluyor. Pereira akıllı bir hoca, ne yapacağını biliyor.”

Ekibiyle değerli muvaffakiyetler kazanmak istediğini lisana getiren Mesut Özil, “Hedefim Fenerbahçe’yle şampiyon olmak. Bir de kendi stadımızda oynadığımızda, o atmosferi yaşamak istiyorum. Futbolcu olarak elimden geleni yapacağım, kadroya yardım edeceğim. İnşallah sonunda Allah da nasip ederse, şampiyonluğu topluluğumuza armağan etmek istiyoruz” dedi. (AA)