Mete Gazoz: Muhtemelen 48-49 yaşına kadar ok atmayı düşünüyorum

Deniz

Member
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanan ulusal okçu Mete Gazoz, “Altın madalya kazandıktan daha sonra hem bana tıpkı vakitte okçuluk sporuna ilgi fazlaca fazla büyüdü. Bu natürel epey hoş bir şey. Beşerler benimle konuşuyor, sarılıyor ve fotoğraf çektiriyor. Samimi bir ortam oluşuyor.” dedi.

Anadolu Ajansının (AA) Spor Servisi’ni ziyaret eden Mete, olimpiyat oyunlarındaki başarısı ve ABD’nin Güney Dakota eyaletindeki Yankton kentinde düzenlenen 2021 Dünya Okçuluk Kupası Finalleri’nde üçüncü olup bronz madalya elde etmesiyle ilgili soruları yanıtladı.

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya kazanmasının akabinde dinlenme sürecine girdiğini belirten Mete, “Altın madalya kazandıktan daha sonra hem bana birebir vakitte okçuluk sporuna ilgi fazlaca fazla büyüdü. Bu olağan hayli hoş bir şey. Beşerler benimle konuşuyor, sarılıyor ve fotoğraf çektiriyor. Samimi bir ortam oluşuyor.” sözlerini kullandı.

Olimpiyatların akabinde 10-15 günlük bir kutlama süreci olduğunu vurgulayan Mete, “Bu süreçte ok atmamama karşın Dünya Şampiyonası’nda karışık kadroda Yasemin Ecem Anagöz ile bronz aldık. Akabinde Dünya Kupası Finalleri’nde kişiselde üçüncü oldum. Hoş geçti bizim ismimize. Keyifli bir müsabakaydı. Sonuçtan da çok mutluyuz.” diye konuştu.

“Muhtemelen 48-49 yaşına kadar ok atmayı düşünüyorum”

Mete, ulusal gruptaki her insanın moral ve motivasyonunun yüksek olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda ekip halinde katılıp madalyayla taçlandırmayı hedefliyoruz. 2013’te başlayan projeyle birlikte okçuluk her sene bundan evvelki yılın üstüne koyarak üst yanlışsız bir grafikle gidiyor. Gayemiz bu grafiği her vakit üst gerçek devam ettirmek. Muhtemelen 48-49 yaşına kadar ok atmayı düşünüyorum. daha sonrasındaki ömrüm ne olur bilmiyorum. Doğduğumdan beri bu sporun ortasındayım. Muhtemelen bıraktıktan daha sonra da bu sporun ortasında olmaya devam edeceğim.”