Naomi Osaka, Kobe Bryant’ın ölümündilk evvel ona göndermeye çekindiği iletisi deklare etti

Deniz

Member
Bayanlar dünya sıralamasının 2. basamağındaki Naomi Osaka, Netflix belgeselinde yaptığı konuşmada NBA ikonu Kobe Bryant’ın helikopter kazası kararı trajik biçimde hayatını yitirdiğini öğrendikten bir gün daha sonra ağlayarak kaydettiği selfie görüntüsünü paylaştı ve Kobe’nin ölümündilk evvel ona çekindiği için göndermediği iletisi deklare etti.

Netflix’te bu hafta yayımlanan Naomi Osaka isimli yeni belgesel, yıldız tenisçinin 2018’de Serena Williams‘ı mağlup ederek kazandığı, kendisi için dönüm noktası olan Amerika Açık şampiyonluğundan daha sonraki hayatını gözler önüne sererken, Japon tenisçi, Kobe Bryant ile ilgili pişmanlığını da lisana getirdi.

Sinemada Osaka, NBA ikonu Kobe Bryant’ın helikopter kazası kararı trajik biçimde hayatını yitirdiğini öğrendikten bir gün daha sonra ağlayarak kaydettiği selfie görüntüsünü da paylaşarak “Bir kişinin bu kadar epeyce insanın kalbine dokunabilmesi epey şaşırtan. Etrafta dolaşıyordum ve Bryant forması giymiş bir sürü kişi var” tabirlerini kullandı.

Kobe ile tanışma kıssasını anlatan Osaka, “Onunla konuşurken ona epeyce benzediğimi hissettim. Konuşma formuyla, ne bileyim, rakiplerini rahatsız etmek için ya da öbür bir şey için neler yaptığını tanım ediş formuyla… ‘Bu tam olarak benim yaptığım şey’ diye düşünürdüm” diye konuştu.

“Ona ileti atmadım zira ezik hissetmek istemedim”

Kobe’nin ölümündilk evvel ona bildiri atmayı düşündüğünü lakin atmadığını lisana getiren Osaka, “Aramızda tüm bu konuşmalar geçiyor ve ben bahsetmiş olduğumiz şeyi yapmıyorum bile. O yüzden ona tekrar ileti atıp, ‘Bu durumda kendini nasıl iyileştiriyorsun?’ diye soracaktım. daha sonra ona ileti atmadım zira ezik hissetmek istemedim ve artık tekrar onunla konuşma talihim olmayacak. Bilmiyorum, of” dedi.

2020’de ikinci Amerika Açık şampiyonluğunu kazandıktan daha sonra Osaka gazetecilere şunları söylemişti:

“Sadece olacağımı düşündüğü kişi olmak istiyorum. Mükemmel olacağımı düşünüyordu, bu yüzden gelecekte süper olmayı umuyorum.” (Independent Türkçe)