Norm Holding Dalında Avrupa’da Birinci 3’ü Hedefliyor

Selinx1

New member
Türkiye’de somun ve cıvata başta olmak üzere temas elemanları üretiminde önder, dünyada da sayılı üreticiler içinde yer alan Norm Holding, 2025 yılında Avrupa’da birinci 3 üretici içinde olmayı hedefliyor. Bugün 35’den çok ülkeye ihracat yapan Norm Holding, 5’i yurt haricinde olmak üzere toplam 21 şirket ve 17 üretim tesisi ile iktisada büyük katma bedel sağlıyor.

İlişki elemanlarından bilgi teknolojilerine kadar bir fazlaca farklı alanda faaliyet gösteren ve 3250 çalışanı olan Norm Holding, İzmir ve Salihli’deki üretim tesislerinde 160 bin tonluk yıllık üretim kapasitesi ile otomotivde 13 ana markaya ve 250 yan sanayi şirketine hizmet veriyor. Temellerini 1973 yılında atmış olan Norm, gelirinin yüzde 50’sini ihracattan sağlarken kapasite artışlarına da sürat veriyor. Norm Holding CEO’su ve İdare Heyeti Lider Yardımcısı Nedim Uysal, yıl sonunda 380 milyon Euro’luk bir ciro gayeleri olduğunu belirtiyor. Uysal, kapasite artışları, emtia meblağlarının hayli yükselmesi ve ihracatlarının artmasıyla ciroda Euro bazında yüzde 40 büyüme öngördüklerini de belirterek şunları söylüyor:

“İhracattaki büyüme maksadımız yüzde 50. 2019’da ABD’de kurduğumuz lojistik ve pazarlama şirketimizle Amerika en süratli büyüyeceğimiz pazarlardan biri olacak. Bunun yanında Polonya, Romanya ve Almanya’da da süratli büyüme bekliyoruz. Önümüzdeki devirde yurt haricinde bilhassa Almanya, Amerika, Fransa ve Polonya’daki faaliyetlerimizi artırmayı planlıyoruz. Memleketler arası seviyede ilişki elemanları üzerine havacılık kesiminde çalışmakta olan yurtharicindeki bir firmayla satın alma konusunda görüşmelerimiz devam ediyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı