Nuri Şahin’in Ronaldo anısı: Yan komşumdu, bana fazlaca yardımı oldu

Deniz

Member
Antalyaspor Kulübü Başkanı Aziz Çetin, “Antalyaspor, Antalya’nın en büyük sivil toplum örgütüdür. Antalya çocuklarının spor yaptığı yerdir. Kent ve Antalyaspor’u bütünleştirmek en büyük idealimiz.” dedi. Fraport TAV Antalyaspor Lideri Aziz Çetin, futbol sorumlusu Nuri Şahin, futbolcular Doğukan Sinik ve Fedor Kudriashov, Nesibe Aydın Antalya Okulları öğrencileriyle buluştu.

Başkan Çetin, Antalyaspor tribünlerinde büyüdüğünü ve kırmızı-beyazlı renklerle öğrencilik senelerında tanıştığını söylemiş oldu.

Çocuk yaşlarda fazlaca fazla hayal kurduğunu belirten Çetin, bu hayallerin içerisinde Antalyaspor yöneticiliği olduğunu kaydetti. Antalyaspor lideri olarak hayalini gerçekleştirdiğini söz eden Çetin, “Başarılı olmak için inanmanız gerekiyor. Kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. kucak dolusu kitap okumanız gerekiyor.” dedi.

Mali ve toplumsal projeler yürüttüklerini aktaran Çetin, “Antalyaspor Antalya’nın en büyük sivil toplum örgütüdür. Antalya çocuklarının spor yaptığı yerdir. Kent ve Antalyaspor’u bütünleştirmek en büyük idealimiz. Okul ziyaretleri, uzak köylerinde yaşayan insanların çocuklarıyla maç izlemeleri. Oradaki çocuklara ‘Toros Kaplanları Projesi’ ile oradaki yetenekli çocukları seçip idmanlara getirmek istiyoruz.” diye konuştu.

“En epeyce zorlandığım oyuncu Messi ve Ronaldo”

Futbol Sorumlusu Nuri Şahin ise, âlâ bir futbolcu olmak için gençlerin hayallerinin peşinden koşması, epey çalışmaları gerektiğini ve hayal kurmaları gerektiğini belirtti.

Bir öğrencinin “Karşınıza çıkan ve sizi en epeyce zorlayan oyuncu kimdi?” sorusuna Şahin, “Çok yeterli oyuncularla oynadım. En hayli zorlandığım oyuncu Messi ve Ronaldo’dur. Beni en çok etkileyen hoca ise Jürgen Klopp oldu. Bendeki yeri her vakit fazlaca başkadır. ” dedi.

Bir öğrencinin “50 milyon avroluk transfer bütçeniz olsa hangi futbolcuyu transfer ederdiniz?” sorusuna Şahin, “Messi’yi 50 milyon avroya transfer edemiyoruz maalesef. Barcelona’da De Jong olabilirdi fakat 50 milyon avroluk transfer yapamayacağımıza bakılırsa onun hayalini hayli kurmadım.” tabirlerini kullandı.

“Ronaldo ile oynama hayalim gerçek oldu”

Bir öğrencinin “Ronaldo ya da Messi ile bir anınız var mı?” sorusuna Şahin, “Ronaldo ile tıpkı kadroda oynadım. Onunla anılarım var. Almanya’da dünya kupası vardı. Ben de 16 yaşlarındaydım ve Ronaldo hayranıydım. Sponsorumdan Ronaldo ile tanıştırmasını istedim. Tanıştım ve bana bir tane forma armağan etmişti. 5-6 sene daha sonra grup arkadaşı olduğumuzda o günü hatırladım. Bana ‘O gün benimle tıpkı kadroda olacağını söylemiştin. Gerçekleşmesine epeyce sevindim’ dedi. Real Madrid’de büyük bir sakatlık geçirmiştim. Ronaldo yan komşumdu. Bana fazlaca yardım etmişti. Tahminen de tarihin gelmiş geçmiş en büyük futbolcusu. İnsani manada epeyce hoş anılarım olduğu için Ronaldo benim için epeyce kıymetli.” değerlendirmesinde bulundu.

Doğukan Sinik de mücadeleci bir yapıya sahip olduğunu söylemiş oldu. Futbol sorumlusu Nuri Şahin’in kendisinin gelişmenine, performansının artmasına büyük etkisinin olduğunu anlatan Sinik, futbol hayatındaki en büyük gayesinin Antalyaspor’a sahiden güzel bir bonservis getirerek Avrupa’da gruplarda oynamak olduğunu kaydetti.

Kudriashov ise Antalyaspor ile Nuri Şahin ve Aziz Çetin ile Türkiye’de bir kupa kazanmayı hayal ettiğini vurguladı.