Orhun Ene: Rakip kim olursa olsun bu türlü oynamaya devam etmeliyiz

Deniz

Member
A Ulusal Erkek Basketbol Kadrosu Başantrenörü Orhun Ene, Çekya maçından daha sonra yaptığı açıklamada, “Önemli bir galibiyet aldık. Bugün maçın başından sonuna kadar oyunun temposunu denetim ettik. Daha fazlasını yapabileceğimize inanıyorum. Rakip kim olursa olsun bu türlü oynamaya devam etmeliyiz” dedi.

A Ulusal Erkek Basketbol Grubu, FIBA Erkekler Olimpiyat Elemeleri ikinci maçında Çekya’yı 87-70’lik skorla mağlup ederek yarı finale yükseldi. Müsabakanın akabinde Başantrenör Orhun Ene ve ulusal oyuncu Furkan Korkmaz çabayı kıymetlendirdi.

Orhun Ene, epeyce değerli bir galibiyet aldıklarını tabir ederek, “Milli kadro ile birlikte son devirde Çekya ile bir fazlaca maç yaptık. Kıymetli bir potansiyelleri var ve bir arada oynamayı epeyce uygun biliyorlar. Bu yüzden değerli bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Oyuncularımı da soyunma odasında tebrik ettim. Takıma yeni giren genç oyuncularımız ve deneyimli oyuncularımız var. Bu iki kuşağı kombine etmek bu biçimde turnuvalar öncesi kolay değil. Bugün maçın başından sonuna kadar oyunun temposunu denetim ettik. Daha fazlasını yapabileceğimize inanıyorum. Bu kuşak birlikte oynadıkça her gün daha yeterli olacak. Oyunu bu türlü yönlendirdiğimiz takdirde epey kuvvetli bir grubuz. Bu bizim, bu ay ortasında oynadığımız dördüncü maç oldu. Hala organizasyonumuzu geliştirme evresindeyiz. Daha epey çalışmaya ve alanda eksiksiz olmaya muhtaçlığımız var. Rakip kim olursa olsun bu türlü oynamaya devam etmeliyiz” diye konuştu.

Ulusal oyuncu Furkan Korkmaz ise Çekya karşısında yeterli oynadıklarını belirterek, “Çok memnunuz. Tertipte daha fazla ilerlemek istiyoruz. Victoria’da her ekibi yenebilecek güçteyiz. Daha yeni bir ortaya geldik. Lakin tıpkı hedeflere ulaşmak istediğimizde her şeyi yapabilecek kapasitedeyiz. Maçlarımızda kimin sayı attığı kıymetli değil. Topu bu türlü paylaşabilirsek her ekibi yenebiliriz. Ekip arkadaşlarımla da daima konuşuyoruz. Ülkemiz Olimpiyat Oyunları’na gitmeyi hak ediyor. Olimpiyat Oyunları’nda olmayı epey istiyoruz. Bu yolda avantajı da elde ettik” halinde konuştu.