Paul Pogba, Justin Bieber ve Joe Biden’dan Simone Biles’a takviye

Deniz

Member
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda yaşadığı zihinsel sıhhat problemleri niçiniyle bayanlar grup ve ferdî genel tasnif finallerinden çekilme sonucu alan ABD’li cimnastikçi Simone Biles‘a, toplumsal medyadan biroldukça ünlü isim dayanak verdi.

Manchester United’ın Fransız futbolcusu Paul Pogba, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Biles, o kararları alarak inkar edilemez bir gücü olduğunu gösterdi. Sıhhatin her vakit fizikî tarafına odaklanıyoruz lakin zihinsel istikameti de bir o kadar değerli. İkisine de dikkat ettiğiniz vakit hayatta ileriye gerçek adım atabiliyorsunuz.” değerlendirmesini yaptı.

Kanadalı müzikçi Justin Bieber ise 2017’de katıldığı dünya tipi konserlerini korku ve yorgunluk münasebetleriyle yarıda kestiğini hatırlatarak, “Simone Biles’ın yarışlardan çekilme sonucundan gurur duyuyorum. Hissettiği baskıyı kimse anlayamaz. Dünya genelindeki konserlerimi yarıda bıraktığımda, beşerler delirdiğimi düşünmüştü. Fakat zihinsel sıhhatim için ömrümde verdiğim en gerçek karar buydu.” sözlerini kullandı.

ABD Lideri Joe Biden‘ın başdanışmanlarından Susan Rice, “Bize zihinsel sıhhatin her şeydilk evvel geldiğini gösterdiğin için teşekkürler Simone Biles.”, Houston kentinin belediye lideri Sylvester Turner ise “Simone Biles, cimnastik ve başarılardan fazlaca daha fazlasını teşkil ediyor. tekrar bu sporu hiç yapmasan bile Amerika’nın ve dünyanın en kıymetli şampiyonları içinde yer alacaksın.” iletilerini paylaştı.

Aldığı bildiriler niçiniyle teşekkür eden Biles ise “Sınırsız sevgi ve dayanak bildirileri alıyorum. Daha evvel kalpten inanmadığım bir fikir olan cimnastik ve başarılarımdan epey daha kıymetli olduğum gerçeğini, sayenizde fark ettim. Hepinize teşekkürler.” halinde görüş belirtti.

Bayanlar ekip ve ferdî genel tasnif finallerinden çekilme sonucu alan Biles’ın, 1 Ağustos Pazar günü başlayacak ferdî öbür kategorilerdeki finallere katılma mümkünlüğü hala devam ediyor. 24 yaşındaki sportmen, sıhhat durumundaki gelişmelere göre bu karşılaşmalarda yer alıp almayacağına karar verecek.

Tokyo 2020’nin favori atletleri içinde yer alan Biles, Rio 2016’da 4 altın ve 1 bronz, dünya şampiyonalarında 19 altın, 3’er gümüş ve bronz madalya kazanmıştı.