QNB Finansbank’tan finansçılarına ve müşterilerine dijital gelişim seyahati

Selinx1

New member
Pandemi süreciyle birlikte hayatımıza giren bir fazlaca teknolojik yenilik ve tabirle bir arada, teknoloji ve getirileri ömrümüzde daha fazlaca yer yer almaya başladı. Bu iç görüyle yola çıkan QNB Finansbank, Türkiye’de birinci kere finansçıları, ticari ve kurumsal müşterileri için ‘DigiLearn Gelişim Yolculuğu’ programını başlattı. Program ile hem çalışanların tıpkı vakitte seçili ticari ve kurumsal müşterilerin dijital okuryazarlığının artırılması hedefleniyor.

Türkiye’de birinci sefer QNB Finansbank’ın başlatmış olduğu ‘DigiLearn Gelişim Yolculuğu’ programı QNB Finansbank çalışanlarının ve pilot olarak seçilen kurumsal/ticari müşterilerinin dijital okuryazarlığı hedefleniyor. süratle gelişen teknolojinin süratle ilerlediği ve yeni kavramların ortaya çıktığı günümüzde, finansçıların dijital tabirlere hâkim olabilmeleri, şimdiki teknolojik gelişmeleri yakından takip edebilmeleri ve istedikleri bilgiye tercih ettikleri farklı kaynaklardan ulaşabilmeleri, program kapsamında mümkün olacak.

2021 yılında hayata geçirilen ‘DigiLearn Gelişim Seyahati’ programında birinci vakit içinderda Dijital Tabirler Paketi yayımlandı. daha sonrasında ise her aya bir teknolojik husus başlığı seçilerek o mevzuya özel kaynaklar oluşturuldu. İçerikler sıklıkla en çok izlenen görüntüler, keşfedilmemiş podcastler (dijital ses dosyası), en son çıkan makaleler oldu. Bunların yanı sıra ayın gündemine bağlı olarak alanında uzman konuşmacıların konuk olduğu canlı yayınlar ve bu alanda uzman finansçılarla birlikte görüntü serileri hazırlandı.

Öncelikli olarak çalışan eğitim ve gelişmenin hedeflendiği program kapsamında hem de pilot olarak seçilen banka kurumsal ve ticari müşterileriyle de ‘Digilearn Gelişim Yolculuğu’ programıpaylaşılarak onlara da teknolojik gelişmelerin aktarılması hedefleniyor. Halihazırda 6 kurumsal, 26 ticari firmaya her ay hazırlanan içerikler gönderilirken, yapılan canlı yayınlara da kurumsal ve ticari müşteriler dinleyici olarak davet ediliyor.

Hususla ilgili açıklamada bulunan QNB Finansbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Cenk Akıncılar şunları söylemiş oldu; “QNB Finansbank olarak, çalışan tecrübesinin yalnızca, işe giriş, terfi yahut artırım üzere mevzularla hudutlu olmadığının, asıl seyahatin kendi özel hayatlarındaki biroldukça hayat tecrübesinden geçtiğinin farkındalığı ile hareket ediyoruz. Bu bakış açısıyla finansçılar olarak ‘DigiLearn Gelişim Yolculuğu’nu hayata geçirdik. Kendi öğrenme motivasyonu ile yola çıkan, kaynaklarımızı takip eden ve programa istekleriyle dahil olan finansçılarımız ile her yıl yapacağımız geliştirme ve güzelleştirmelerle sürdürülebilir bir eğitim programı yaratmayı amaçlıyoruz. Çalışanlarımızın yanı sıra pilot olarak seçtiğimiz kurumsal ve ticari müşterilerimizi de bu sürece dahil ederek karşılıklı bir eğitim alanı yaratmayı hedefliyoruz. Kurumsal ve ticari müşterilerimizden aldığımız olumlu dönüşlerle eğitim kapsamını genişletmeye başladık. Bu kapsamda ‘Digilearn Gelişim Yolculuğu’ programı gelişerek büyümekte ve daha epey kuruma, bireye hatta tüm topluma sunulacak bir platform haline getirilmesi konusundaki çalışmalarımız süratle devam etmektedir. Ayrıyeten bu hususta bir öğrenme platformu projesi içerisinde olduğumuzu söyleyebiliriz. Dizaynını başlatmış olduğumız platformumuzla birlikte tüm topluma eğitim gelişim alanında eşsiz bir tecrübe sunmayı hedefliyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı