Şampiyonlar Ligi hayaliniz bir savaş bölgesinden geçtiğinde

Deniz

Member
Kelsy, savaş halindeki bir ülkede bir kulüple beş yıllık anlaşma imzalamanın şaşırtıcı derecede kolay bir karar olduğunu söyledi. Birinin Avrupa’ya gitme hayalini gerçekleştirme ihtimalinin diğer her şeyi gölgede bıraktığını söyledi – Rus füzeleri ve uçaklarının devam eden tehdidi, düzenli hava saldırısı sirenleri ve uzak patlamaların gümbürtüsü bile. Ancak ailesinin soruları vardı.

İspanyolca bir röportajda “Onlara söylediğimde ‘Neden Ukrayna?’ dediler” dedi. “Olan her şeyi biliyorlardı ve biraz gerginlik ve biraz da korku vardı. Ama onlarla bu konu hakkında konuştum, Avrupa’da, Shakhtar gibi büyük bir takımda futbol oynamanın benim için çok önemli olduğunu ve sonunda anladılar.”

Geçmişte Ukrayna kulüplerine imza atan birçok Güney Amerikalı gibi, Kelsy de kulübü bir gün onu hayallerinin kulübü AC Milan’a götürmeyi umduğu bir yolculukta bir basamak olarak görüyor. Şampiyonlar Ligi gibi elit müsabakalardaki maçların, ait olduğunu göstermek için elit bir aşama sağladığını biliyor. (Ukrayna liginde hafta sonu birinci olan Shakhtar, önümüzdeki sezon rekabete geri dönme yolunda.)

Bu kadar çok oyuncuyu kaybettikten sonra, Shakhtar CEO’su Palkin şimdi tüm yeni oyuncuların, ani ayrılmalarına izin verecek FIFA düzenlemelerini kullanmalarını engelleyen maddeler içeren sözleşmeler imzalamasında ısrar ediyor. Şimdi kaydolan herhangi bir oyuncu, verdikleri taahhüdü kesinlikle anladığını söyledi.

Avrupa’da bir profesyonel olarak bunu yapmanın cazibesi o kadar yüksek ki, Kelsy savaşın bile onu oraya gitmekten alıkoyamayacağını söyledi. “Bunu düşünmemeye çalışıyorum,” dedi, “şimdi önemli olan şeye odaklanıyorum.”