Sergen Yalçın: Dortmund’a karşı bu düzeyde oynuyorsak başka gruplarla da rahat rahat oynarız diye düşünüyorum

Deniz

Member
Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın, Borussia Dortmund’a 2-1 mağlup oldukları maçın akabinde konuştu. Yedikleri ikinci golün hayal kırıklığı yarattığını söyleyen Sergen Yalçın, “Bu düzeylerde bu detay olmaz. Hayal kırıklığı oldu bizim için” sözlerini kullandı.

Şampiyonlar Ligi C Kümesi birinci maçında Borussia Dortmund’a 2-1 mağlup olan Beşiktaş’ın Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın, çabanın akabinde değerlendirmelerde bulundu. Yayıncı kuruluş mikrofonlarına konuşan Yalçın, maçın kırılma anlarının olduğunu lisana getirirken gelecek için ümitli konuştu. Birinci yarının sonunda taçtan yedikleri golün hayal kırıklığı yarattığını söyleyen başarılı çalıştırıcı, “Dortmund’a karşı bu düzeylerde oynayabiliyorsak öteki maçlarda da uygun olabiliriz” dedi. İşte Sergen Yalçın’ın maç sonu değerlendirmesi:

“Bu düzeylerde olmaz, hayal kırıklığı”

“Ben uygun bir oyun olduğunu düşünüyorum. İzleyenler açısından zevkli bir maçtı. İki taraf da epeyce gayret etti. Dortmund’u daha ofansif bekliyorduk fakat defansif bir grup bulduk. Bana göre kırılma anları vardı. Oyunun başında golü atsaydık diğer bir oyun olurdu. 40-45 ortası motivasyonumuz düştü. Taçtan gol yedik. Bu düzeylerde bu detay olmaz. Hayal kırıklığı oldu bizim için.”

“Dortmund’da karşı bu biçimdeysek…”

“1-0 girseydik öbür olurdu. İkinci yarının başında yüzde 100 durumumuz var onu atsak diğer olurdu. Oyunun gelişimi konsatre olmamızı güçleştirdi. Risk aldık 2-0’dan daha sonra. Hoş bir karşılaşma oldu. Kendimizi görmüş olduk fakat bu kümede bizim açımızdan yeterli şeyler olabilir. Dortmund’a karşı bu düzeyde oynuyorsak öteki kadrolarla da rahat rahat oynarız diye düşünüyorum. Bir iki oyuncuda sorun yaşadık birinci yarıda. Burada iki oyuncu aşağıda olduğu vakit bu gruplara karşı direnç fazlaca düşer. Bu düzeylerde 11’e 11 oynamak gerekiyor. Dortmund üzere üst düzeyin en yeterli ekiplerinden biri. Bu futbol, canlı bir oyun olağan. Her oyuncu istediğimiz performansı sergileyemeyebilir. Bundan daha sonraki maçlara umutla bakıyoruz.”

“2-0’dan daha sonra kolay değil”

“Montero epeyce uygun oynadı. Savunma oyuncularının performansında çok mutluyum. Çok gayret sarf ettiler. İstediğimizi yapamamış oyuncular olabilir ancak hepsi epey uğraş etti. Biz önde başlasaydık bu biçimde biz bekleyecektik onlar risk alacaktı. Gollere bakılırsa oyunun gidişatı da değişiyor. Toparlanmak için gayret sarf ettik. Dortmund’a karşı 2-0 geriye düşüp oradan çevirmek kolay değil. Herkesi uygun uğraş etti. Taraftar da oyunculardan çok mutlu. Fakat olmayabilir, futbolda her türlü sonuç var.”