Stefan Kuntz: Yediğimiz goller oynamış olduğumuz sistemden kaynaklanmadı

Deniz

Member
A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz, İtalya müsabakasına ait, maçı kaybettikleri için üzgün olduğunu, bu biçimdesi üst seviye maçlardan kıymetli çıkarımlarının olduğunu söylemiş oldu.

Kuntz, MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadı’nda İtalya ile oynadıkları hazırlık maçının akabinde düzenlenen basın toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Maçı kaybettik, üzgünüz”

Maça ait değerlendirmesinin sorulması üzerine Kuntz, “Burada müsabakayı kazandığı için İtalya’yı tebrik etmek istiyorum. Bunun yanı sıra Konya’daki taraftarlara da teşekkür etmek istiyorum. Vermiş oldukları takviye fazlaca yeterliydi. Birebir biçimde Portekiz’e gelerek bizi destekleyen taraftarlara da teşekkür ediyorum. Maçı kaybettik, üzgünüz. bu biçimdesine üst seviye maçları oynamayı istiyoruz. bu biçimdesi müsabakalardan çıkarımlarımız da oluyor.” diye konuştu.

“Yediğimiz goller oynamış olduğumuz sistemden kaynaklanmadı”

Kuntz, bir gazetecinin, 3’lü savunma sisteme ait görüşünü sorması üzerine şöyleki konuştu:

“Pas kalitesi ve topa birinci dokunuş manasında iki müsabakada da bunları geliştirmemiz gerektiğini gördük. ötürüsıyla oyuncularımız neyi geliştirmeleri gerektiğini biliyorlar. Natürel bugünkü maça bakarsak birinci olarakliğimiz Portekiz müsabakasında ağır bir başlangıç yapmıştık. Bu sefer süratli bir başlangıç yapmak istedik, bunu da yaptık. çabucak sonrasında pasif bir pozisyona geçtik. Yenen goller, beni üzdü. Biri frikikten, biri ferdi yanılgıdan oburu ise gerçek biçimde savunamamaktan kaynaklandı. ötürüsıyla yediğimiz goller oynamış olduğumuz sistemden kaynaklanmadı. Ferdi oyuncu kalitemizi yükseltmemiz gerektiğini gördük. Daha epeyce fırsat yarattık. Portekiz maçına nazaran ve kimi oyuncuların da bu biçimdesine üst seviye müsabakaları oynayabildiğini gördük.”

Serdar Dursun’a övgü

Türkiye’nin ikinci golünü atan Serdar Dursun’un performansına ait Kuntz, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Performansından mutluyum. Onun üzere bir oyuncuya sahip olduğum için de memnunum. Maçın bilhassa bu türlü gittiği dakikalarda oyuna girmesi bize katkı sağlıyor. Tek düşündüğü şey, ceza alanının içine biran evvel girip gol atmak. Performansa dayalı olarak esasen oyuncularımızı buraya alıyoruz, seçiyoruz ve onları görüyoruz. Güzel performans gösteren her arkadaşımızı buraya davet edebiliriz. Portekiz ve İtalya üzere rakiplerle oynadığınızda, oyuncuların performanslarıyla ilgili ölçme ve değerlendirmeleri yapma fırsatı buluyorsunuz. ötürüsıyla gelişme göstermek, onların düzebir daha ulaşmak, bunlar yapmamız gereken şeyler.”