Steven Caulker: Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük kulübü

Deniz

Member
Fenerbahçe’nin yeni transferi Steven Caulker, imzasının akabinde FB TV’de açıklamalar yaptı. Fenerbahçe’nin 2+1 yıllık kontrat imzaladığı İngiliz savunma oyuncusu Steven Caulker, sarı-lacivertli ekibe katıldığı için memnun ve heyecanlı olduğunu söylemiş oldu.

Kendisini Fenerbahçe’ye bağlayan mukaveleyi imzalamasının akabinde evvel Ülker Stadı’nı gezen 29 yaşındaki stoper, akabinde FBTV’ye açıklamalarda bulundu. Son 2,5 dönemdir Alanyaspor’da forma giyen Caulker, programda Türkçe konuştu.

Kendisini uygun hissettiğini aktaran Caulker, “Bugün fazlaca memnunum. birinci vakit içinderda Alanyaspor’a teşekkür etmek istiyorum. Alanyaspor bana güvendi ve baht verdi. Bu yüzden Alanyaspor her vakit kalbimde olacak lakin artık Fenerbahçe’deyim, fazlaca heyecanlıyım ve memnunum.” dedi.

Transfer sürecinde lider Ali Koç ile görüştüğünü aktaran deneyimli futbolcu, “İki hafta evvel liderimiz Ali Koç ile konuştum. daha sonra da direkt ‘Fenerbahçe’ye gitmek istiyorum.’ diye karar verdim. Bu dönem fazlaca daha fazla çalışacağım ve inşallah şampiyon olacağız.” sözlerini kullandı.

Steven Caulker, Ülker Stadı’nda rakip olarak uğraş ettiğini belirterek, “Fenerbahçe, fazlaca hoş bir kulüp. Bence Fenerbahçe, Türkiye’nin en büyük kulübü. hem de en güzel takımına sahip kulübü. Bence bu dönem taraftar da stadyumda olacak ve şampiyon olacağız.” diye konuştu.

“Türkiye’de kalmak istediğime karar verdim”

2019’da Alanyaspor’a gelen Caulker, Türkiye’de kalmak istediği için dersler alarak Türkçe’yi öğrendiğini söylemiş oldu.

Türkçe’yi akıcı ve anlaşılır konuşabilmesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Caulker, “Türkçe benim için fazlaca güç. Çok ders çalıştım, zira iki sene evvel Türkiye’ye geldim. Türkiye’de kalmak istediğime karar verdim ve büyük kadroya gitmek istiyordum, Fenerbahçe’de oynamak istiyorum. Bu yüzden Türkçe öğrendim. Zordu ancak anlıyorum ve biraz konuşabiliyorum.” biçiminde görüş belirtti.

“Lider bir oyuncuyum”

Sarı-lacivertli futbolcu, oyun stilini sert ve önder olarak tanımladı.

Bir savunma oyuncusu bulunmasına karşın gol katkısı da vermek istediğini anlatan Caulker, “Bence sert bir oyuncuyum. Biraz da önder bir oyuncuyum. Mesleğime baktığımda Liverpool’da oynadım. İngiltere’de büyük kadrolarda oynadım. Karakterli bir futbolcu olduğumu söyleyebilirim. Bu dönem bunu göstereceğim. Çok daha fazla gol atmak istiyorum. Bu dönem geçen dönemden daha fazla gol atacağım inşallah.” formunda konuştu.

Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü orta saha oyuncusu Mesut Özil ile ilgili de konuşan Caulker, “Mesut Özil, epey fazlaca uygun oyuncu. Frikiklerde, duran toplarda epey düzgün bir isim. İnşallah onun yapacağı ortalarla ben gol atacağım.” diyerek kelamlarını tamamladı.