Teşkil ediyorum ne demek ?

Selinx1

New member
Teskil ediyorum, bir sozcuk olarak organizasyona, gruba veya etkinlige katlmn ifade eder. Sozcuk olarak kullanldgnda, teskil ediyorum, bir bireyin veya gurubun, ekipmanlarn veya kaynaklarn bir araya getirilmesini, organize edilmesini veya bir araya getirilmesini ifade eder. Ayrca, teskil ediyorum, bir kisinin, gurup veya toplulugun, kurallara veya kurallara uygun olarak hareket etmesi gerektigini ifade eder.

Teskil ediyorum ne demek? Sorusunun cevab, bir kisinin veya gurubun, ekipmanlarn veya kaynaklarn bir araya getirilmesini, organize edilmesini veya bir araya getirilmesini ifade eder. Ayrca, teskil ediyorum, bir kisinin, gurubun veya toplulugun, kurallara veya kurallara uygun olarak hareket etmesi gerektigini ifade eder. Bu ifade, ozellikle bireysel ve toplumsal baglamlarda kullanlr.

Ornekler

Bir ornekte, bir kisinin bir grup olusturmak icin, ekipmanlar, kaynaklar veya insanlar organize etmesi gerektigini vurgulamak icin teskil ediyorum kullanlr. Ornegin, bir parti duzenlemek icin birinin ekipmanlarn, yiyeceklerinin veya diger insanlarn teskil edilmesi gerektigi vurgulanr.

Bir diger ornekte ise, bir toplulugun veya gurubun, kurallara veya kurallara uygun olarak hareket etmesi gerektigini vurgulamak icin teskil ediyorum kullanlr. Ornegin, bir ogrenci grubunun kurallara veya kurallara uygun olarak hareket etmesi gerektigi vurgulanr.

Teskil ediyorum, bir kisinin veya gurubun, ekipmanlarn veya kaynaklarn bir araya getirilmesini, organize edilmesini veya bir araya getirilmesini, kurallara veya kurallara uygun olarak hareket etmesini ifade eder. Bu sozcuk, bireysel ve toplumsal baglamlarda kullanlr.