Trabzonspor’da Marek Hamsik imzayı attı

Deniz

Member
Trabzonspor Slovak oyuncu Marek Hamsik için imza merasimi düzenledi. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen imza merasiminde Trabzonspor Kulüp Lideri Ahmet Ağaoğlu da yer aldı.

Trabzonspor’un Muhteşem Lig’de yer alan öteki kulüplerden daha farklı özelliklere sahip olan bir kulüp olduğunu belirten Ağaoğlu, “Onun için bu süreçte kendisine, bize yardımcı olan menajerine ve eşine fazlaca teşekkür ediyoruz. Aile bizim için değerli, futbolcular bizim için kıymetli fakat futbolcularımızın eşleri bizlerin en pahalıları. Değerli bir ailenin kesimi oldular. Oynanacak olan Muhteşem Lig süreci içerisinde bununla ilgili fazla bir şey söylemeyeceğim zira Marek bunun şuuru içerisinde” tabirlerini kullandı.

Marek Hamsik: Trabzonspor transferimde dürüst bir müddetç ilerletti

Marek Hamsik, Trabzonspor’da olmaktan duyduğu memnunluğu lisana getirirken, “Transferimde Trabzonspor hakikaten çok dürüst bir müddetç ilerletti. Zira bütün süreç açık bir biçimde ilerledi. Benim için de en hakikat olan buydu zira Avrupa Şampiyonası’na katıldığımda Ulusal Kadro ile birlikte yalnızca maçlara odaklanmak istiyordum. daha sonrasında da Trabzonspor nasıl yardımcı olabileceğimi, ekibin başarılarında nasıl katkımın olabileceğini düşünmem değerliydi. Benim için de bu transfer hayli süratli gerçekleşti. Umuyorum kusursuz bir dönem geçireceğiz zira buraya geldiğim birinci günden itibaren insanların Napoli’de yaşadığım üzere kadrolarına olan futbola olan tutkularını bakılırsabilme fırsatı buldum. Taraftarların tezahüratlarını duyabilmek, stadyumda onların çıkardığı sesleri duyabilmektir aslında tutku. Ben de bunu burada yaşayacağımdan eminim zira geldiğim birinci günden itibaren bu tutkuyu burada görmüş oldum. Stadyuma gidip taraftarlarımızın tezahüratlarını duymak için sabırsızlanıyorum” açıklamasını yaptı.

Ahmet Ağaoğlu, Hamsik’i forma elçisi olarak tayin etti

Trabzonspor Kulüp Lideri Ahmet Ağaoğlu, dünyanın ekonomik olarak güç bir müddetçten geçtiğini vurgulayarak, “Pandemi dünya iktisadını etkiledi. Geçtiğimiz dönem içerisinde taraftarlarımızdan uzak, taraftar gelirlerinin olmadığı bir müddetç yaşadık. Çok önemli finansal kayba uğradık. Bizim elimizdeki tek eser TS Clup’ın satışları. Kendisindilk evvel takımımıza dahil ettiğimiz oyunculara 5’er binden 15 bin forma sattık. Kestirim ediyorum ki kendisi de birebir sayıda Trabzonspor’un eser satışına 5 bin formalık bir katkıda bulunacak, herbiçimde yanılmıyorum” halinde konuştu.

Marek Hamsik: Hamsik formalı taraftarımızı görürsem bundan büyük onur duyarım

Ağaoğlu’nun kelamları üzerine Hamsik ise, “Çok forma isteyen arkadaşlarım oluyor. Ben de forma almaktan şad olurum” yanıtını verdi.

Hamsik’in Ahmet Ağaoğlu’na ‘bu yılkı forma satış amacınız nedir’ sorusunu yöneltmesi üzerine, Ağaoğlu, “Bu yıl bizim forma gayemiz 300 bin lakin hepsini ona satmayacağım” dedi. Hamsik de Ağaoğlu’nun bu esprisine, “Tabi ki umuyorum taraftarlarımız da bu bildirisi alacaktır. Bunda benim de bir katkım olursa ve kentin sokaklarında Hamsik formalı taraftarlarımızı görürsek bundan büyük onur duyarım” formunda karşılık verdi.

Ağaoğlu: 10 milyon taraftarı olan kulüp için 300 bin büyük bir sayı değil

Trabzonspor Kulüp Lideri Ahmet Ağaoğlu, 10 milyon taraftarı olan bir kulüp için 300 binin fazla büyük bir sayı olmadığını belirterek, “bu biçimde ben Marek’i bununla birlikte bizim bu yılki forma elçimiz olarak tayin ediyorum. 300 bin formayı kısa vakitte tüketelim ve taraftarlarımızın kulüplerine nasıl sahip çıktığını bütün ülkeye bir sefer daha gösterelim” dedi.

Slovakya Ulusal Grup ile Avrupa Şampiyonası’nda forma giyen Marek Hamsik, Trabzonspor’un İstanbul Riva’da gerçekleştireceği 3. Etap kampına katılacak. Bugün kentten ayrılması beklenen yıldız oyuncu tatilinin akabinde İstanbul’daki kampa katılacak.