Ünlü müzikçi Irmak Arıcı konsere çıkmadı! Ortalık karıştı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Muğla’nın Marmaris ilçesindeki bir cümbüş merkezinin açılışında sahne almak üzere mutabakata varılan ünlü müzikçi Irmak Arıcı konsere çıkmadı. Arıcı’nın hayranları duruma isyan ederken, işletme sahibi de reaksiyon göstererek mevzuyu yargıya taşıyacaklarını belirtti.

Ünlü sanatçı ise yaptığı açıklamada, argümanları katiyetle kabul etmediğini belirterek, “İşin aslını hayli kısa vakitte her birimiz goreceğiz. Sizlerle elimde olan görüntülerden yalnızca bir adedini paylaşacağım.” dedi.

Pandemi sürecinde 22 aydır kapalı olan cümbüş yerlerinin kademeli olağanlaşmanın üçüncü etabı kapsamında yayımlanan yeni genelge ile açılmasının akabinde işletmeciler, ünlüler ile konser düzenleme planları yapmaya başladı.

Argümana göre tüm hazırlıkları tamamlanan ve konser için geri sayım yapılan yerde Arıcı sahneye çıkmadı. Yeri dolduran ünlü müzikçinin hayranları duruma isyan ederken, işletme sahibi Kamil Issı’da Arıcı’ya reaksiyon gösterdi. Arıcı’nın hayranları işletmenin toplumsal medya hesaplarını yansılarını gösterir bildiri yağmuruna tuttu.

“Konuyu yargıya taşıyacağız”

Cümbüş yeri işletmecisi Kamil Issı mesajlaşmaların ekran imajını toplumsal medya hesaplarında paylaşarak, müzikçinin ve asistanının uçak biletini aldığını, konaklamak istediği otelin de ayarlandığını fakat müzikçinin sahne almamasından dolayı mağdur olduğunu belirtti. Mevzuyu yargıya taşıyacaklarını kaydeden Issı, “Bin 300 kişi Irmak Arıcı konseri için geldi. Lakin hanımefendi konsere hiçbir sebep belirtmeden gelmedi. Hem işletme olarak birebir vakitte şahsımın itibarı açısından güç durumda kaldım. Ziyan ettik. Mevzuyu yargıya taşıyacağız” dedi.

“Olaylar bildiğiniz üzere değil”

Müzikçi Irmak Arıcı toplumsal medya hesabı üzerinden konsere çıkmama niçini ile ilgili bir görüntü yayınlayıp açıklama yaparak, “Marmaris konserimiz için İstanbul’dan Dalaman Havalimanı’na indik. Marmaris’teki hayranlarımızla, sevenlerimizle buluşmak için, Dalaman’a gelmek için 5 saat boyunca İstanbul’da havalimanında bekledik. Konsere gelmeyecek bir insanın sanıyorum ki Dalaman Havalimanı’nda bir işi yoktur. Katiyetle bu tezleri kabul etmiyorum. İşin aslını fazlaca kısa vakitte her birimiz goreceğiz. Sizlerle elimde olan görüntülerden yalnızca bir adedini paylaşacağım. Dalaman Havalimanı’na indikten daha sonra ne yazık ki çabucak hemen daha otomobil kullanmayı yeni öğrenen sürücü olmayan hayli efendi bir arkadaşı gönderdiler. Kendisinin muhakkak bir hatası yok. Hata organizatör ve yer sahibinindir. Gerekli süreçleri avukatım aracılığı ile yapacağım. Bu güne kadar beni hiç bu biçimde görmediniz. Bu saatten daha sonra da inşallah nazaranmeyeceksiniz. Marmaris’teki hayranlarımdan fazlaca epey özür diliyorum. Her birinin ayaklarına sıhhat. Tahminen orada sizlerle buluşamadım. Zira hiç gücüm yoktu beni asla bu biçimde görmenizi istemedim. Marmaris biletini DM yoluyla yada bizlere mail yoluyla paylaşan bütün hayranlarıma özel bir konser yapacağıma onur kelamı veriyorum” diye konuştu.